استاندار سمنان: سالانه بیش از هزار جلد کتاب در استان چاپ می شود

    Home  /  جشن  /  استاندار سمنان: سالانه بیش از هزار جلد کتاب در استان چاپ می شود

استاندار سمنان: سالانه بیش از هزار جلد کتاب در استان چاپ می شود Image

استاندار سمنان: سالانه بیش از هزار جلد کتاب در استان چاپ می شود

به گزارش صد کادو استاندار سمنان اظهار داشت: هزار نویسنده در استان سمنان فعال می باشند که سالانه بیش از هزار جلد کتاب چاپ و منتشر می کنند.
به گزارش صد کادو به نقل از ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر پنجشنبه در آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه کتاب برتر استان سمنان که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار بهمن شهرستان شاهرود برگزار شد، گفت: سمنان بعنوان یک استان دانشگاهی حدود ۷۰هزار دانشجو دارد و سطح سواد این استان نیز از میانگین کشوری ۱.۸ درصد بیشتر است.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مردم استان سمنان در مسافرت به این استان افزود: سمنان بعد از مشهد و قم در زمینه توانمندی های دینی حرف برای گفتن دارد.
استاندار سمنان همین طور درباره مصوبات سفر رییس جمهور به این استان نیز تصریح کرد: در ۶ ماه گذشته استان سمنان با وجود این که ۰.۸ درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده است اما توانست ۱۴.۶ درصد از تسهیلات کشوری را در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی در سراسر استان قرار دهد.
هاشمی افزود: برخی از طرح های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در استان سمنان به بهره برداری رسید که یکی از این طرح ها مربوط به بیارجمند در شهرستان شاهرود بود.
وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های فرهنگی تکمیل مصلی های سمنان و شاهرود است که در مسافرت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از این طرح ها، قول پیگیری داده شد.
۲۰ اثر در دو سالانه کتاب استان برگزیده شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این آیین با اعلان اینکه پنجمین دوسالانه کتاب برتر استان سمنان به سبب شیوع ویروس کرونا با یک سال تأخیر برگزار شد، اظهار داشت: در این دوره ۱۳۴ اثر برای رقابت در جشنواره فرستاده شد.
فرشید فلاح ابراز کرد: از این تعداد ۵۵ اثر از سمنان، ۳۵ اثر از شاهرود، ۱۹ اثر از دامغان، ۱۱ اثر از مهدیشهر، هشت اثر از گرمسار، سه اثر از میامی و سه اثر از سرخه بود.
وی با اعلان اینکه ۱۹ کتاب دانشگاهی در دانشگاه داوری شد، اشاره کرد: داوران این دوسالانه هفت شخصیت فرهیخته استان سمنان بودند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به انجام سه مرحله داوری تصریح کرد: ۶۶ اثر با داوری به مرحله دوم راه پیدا کرد و ۲۵ اثر نیز به مرحله سوم رفت و درنهایت ۲۰ اثر بعنوان برگزیده برگزیده شد.
فلاح افزود: بخش مهمی از فرهنگ استان سمنان مربوط به شاهرود است و باید این پیشینه تاریخی و فرهنگی را قدر بدانیم.
اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه در مسافرت به استان سمنان بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری آرادان و شروع ادامه ساخت همزمان پنج پروژه عمرانی، بازدید از مجتمع درحال راه اندازی دارالقرآن سرخه، حضور در اختتامیه کنگره نکوداشت آیت الله شاهچراغی در سالن هلال احمر، بازدید از عملیات ساخت تالار بزرگ و مصلای بزرگ و نمایشگاه سفال استاد محمدمهدی قان بیگی در سمنان و حضور در گردهمایی فعالان جبهه فرهنگ انقلاب دامغان و بازدید از مصلای شاهرود را نیز در برنامه خود داشت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای استاندار سمنان: سالانه بیش از هزار جلد کتاب در استان چاپ می شود بسته هستند Date | 10/06/2022