خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از ناشران برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور

    Home  /  جشن  /  خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از ناشران برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور

خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از ناشران برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور Image

خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از ناشران برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور

صد کادو: اداره کل تامین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور از خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در قالب بسته های نورسیده شماره های ۴۸ و ۴۹ برای ارسال به کتابخانه های عمومی سراسر کشور آگاهی داد.
به گزارش صد کادو به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تازه ترین بسته های نورسیده (شماره های ۴۸ و ۴۹) حاوی بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از حدود ۵۰ ناشر خصوصی و دولتی همچون اسم، افق، امیرکبیر، امینان، آفرینگان، آموت، آوای چلچله، به نشر، پرتقال، چشمه، راه یار، زعفران، سروش، سوره مهر، شهید کاظمی، علی، فاطمی، فرهنگ نشر نو، کتاب پارک، مهرسا، مهرستان، نسل روشن، نیماژ، هوپا و هیرمند توسط اداره کل تامین منابع خریداری و به کتابخانه های عمومی سراسر کشور ارسال می شود.
نخستین بسته از خریدهای جدید تحت عنوان «نورسیده ۴۸» با تعداد ۶۳ عنوان و بیش از ۱۸۰ هزار نسخه در موضوعات مختلفی همچون ادبیات، داستان و علوم کاربردی درحال ارسال به همه کتابخانه های نهادی و مشارکتی است. گروه سنی کودک و نوجوان نیز بیشترین استفاده کنندگان منابع این بسته خواهندبود.
بسته «نو رسیده ۴۹» نیز که مخصوص کتابخانه های اصلی استان و شهرستان است، با ۴۶ عنوان و بیش از ۲۳ هزار نسخه از ۲۵ ناشر، بعد از اختتام ارسال نورسیده ۴۸ به کتابخانه های مذکور ارسال خواهدشد.
ارسال منابع جدید کتابخانه ای با نام بسته «نو رسیده ها» از سال ۱۳۹۳ به همت اداره کل منابع نهاد شروع شده است و تا قبل از این ۴۷ بسته حاوی تازه ترین کتاب های انتشار یافته از ناشران مختلف خصوصی و دولتی خریداری و به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شده است.
منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از ناشران برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور بسته هستند Date | 05/06/2022