ردپای هکرهای کره شمالی در سرقت ۶۱۵ میلیون دلار رمزارز

    Home  /  جشن  /  ردپای هکرهای کره شمالی در سرقت ۶۱۵ میلیون دلار رمزارز

ردپای هکرهای کره شمالی در سرقت ۶۱۵ میلیون دلار رمزارز Image

ردپای هکرهای کره شمالی در سرقت ۶۱۵ میلیون دلار رمزارز

صد کادو: مقامات آمریکایی مدعی شدند گروه هکری لازاروس که تحت حمایت دولت کره شمالی قرار دارد، در هک گسترده رمزارز که به سرقت ۶۱۵ میلیون دلار دارایی دیجیتالی منجر شده، دست داشته است.

به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا پنج شنبه گذشته تحریمهای جدیدی را مقابل کیف اتریوم متعلق به گروه لازاروس اعلام نمود.

به گفته پژوهشگران رمزارز، کیف شناسایی شده حاوی وجوه مربوط به حمله به شبکه رونین است که از بازی بلاک چین محبوب اکسی اینفینیتی پشتیبانی می کند. بیش از ۶۰۰ میلیون دلار اتر و توکن USDC در این حمله دزدیده شد.

هکرها از یک پل بلاک چین که به کاربران اجازه می دهد دارایی های دیجیتالی خودرا از شبکه رمزارز به شبکه رمزارز دیگری منتقل کنند، بهره برداری کردند. پل ها ابزارهای محبوبی در دنیای رو به رشد پرشتاب فاینانس غیرمتمرکز یا DeFi است.

شرکت تحلیل بلاک چین “الیپتیک” در یک پست وبلاگ اعلام نمود: تحریمهایی که بتازگی اعلام شده اند، مبادله اشخاص و نهادهای آمکریکایی با حساب اتریوم شناسایی شده را ممنوع می کنند تا تضمین کنند هکرها نمی توانند وجوهی که در صرافی های رمزارز آمریکایی دارند را نقد کنند.

گروه تحقیقاتی Chainalysis هم اعلام نمود تحریمهای مربوط به لازاروس نشان دهنده اهمیت نحوه بهره برداری عوامل تهدید در رابطه با کره شمالی از رمزارزها و امنیت بهتر پروتکل های DeFi است.

تصور می رود لازاروس که توسط دولت کره شمالی اداره می شود، در چندین حمله سایبری بزرگ در سالهای اخیر همچون هک سونی پیکچرز در سال ۲۰۱۴ و حملات باج افزاری واناکرای در سال ۲۰۱۷ دست داشته است.

کارشناسان امنیت سایبری غربی می گویند کره شمالی تلاش نموده است از رمزارز بعنوان راهی برای فرار از تحریمهای آمریکا استفاده نماید و از احتمال استفاده شدن از دارایی های دیجیتالی برای دور زدن تحریمهای روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین ابراز نگرانی کرده اند.

ویرجیل گریفیث، کارشناس رمزارز آمریکایی ۳۹ ساله هفته گذشته برای مساعدت با کره شمالی جهت استفاده از رمزارزها برای فرار از تحریمها، به پنج سال زندان محکوم شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، طرفداران رمزارز می گویند رمزارزها ابزار غیرموثری برای پولشویی هستند برای اینکه فعالیت آنها در بلاک چین ثبت می شود. با این وجود تبهکاران تکنیکهایی را برای پولشویی رمزارز در اختیار دارند و تحلیل “الیپتیک” نشان داده که در حملات رونین ۱۸ درصد از وجوه به سرقت رفته تا پنج شنبه گذشته پولشویی شده اند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای ردپای هکرهای کره شمالی در سرقت ۶۱۵ میلیون دلار رمزارز بسته هستند Date | 17/04/2022