مأموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی

    Home  /  جشن  /  مأموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی

مأموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی Image

مأموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی

به گزارش صد کادو عزت الله ضرغامی از دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اطلاع داد و اعلام نمود: رایزنان فرهنگی نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خارج از کشور هستند و جذب توریست اولویت اول آنها است.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در توئیتر نوشت: با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ملاقات داشتم. در ۸۰ نقطه دنیا رایزان فرهنگی حضور دارند. از امروز همه آنان نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خارج از کشور هستند. جذب توریست خارجی هم اولویت اول آنان است.
سازمان وقت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ نمایندگی هایی را با عنوان دفتر اطلاع رسانی گردشگری ایران در برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی راه اندازی نمود که بعد از آن به بهانه اصلاح دستورالعمل و ضوابط نمایندگی های گردشگری در خارج از کشور اعتبار این نمایندگی ها را منقضی کرد و دستور تعطیلی آنها را داد.
این دفاتر توسط بخش خصوصی و بدون بودجه و اعتبارات دولتی با هدف جذب توریست اداره می شد که بعدها به نحوه عمکرد آنها با این عنوان که جنبه شخصی پیدا کرده بود، اعتراض هایی شد. سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری بعد از آن بارها با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد مذاکره شد تا از ظرفیت رایزنان فرهنگی در بخش گردشگری هم استفاده نماید که تا کنون استفاده از ظرفیت رایزنان فرهنگی در گردشگری موفقیت آمیز نبوده و جذب توریست در مأموریت آنها رسما تعریف نشده است. همچنین، پیشنهادهایی درباره ایجاد رایزنی گردشگری در سفارتخانه های ایران در خارج از کشور بارها مطرح شده، اما سازوکاری برای آن تعریف نشده است.
در دیماه ۱۴۰۰ هم معاونت گردشگری در نشستی با حضور رایزنان اقتصادیِ در حال اعزام به کشورهای خارجی مأموریت های جدیدی را با عنایت به تفاهمنامه ای با وزارت خارجه برای این دیپلمات ها ترسیم کرد که زمینه سازی برای حضور بخش خصوصی در ایران و انتقال نظرات فعالان گردشگری به ایران از آن جمله بود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای مأموریت ضرغامی برای رایزنان فرهنگی بسته هستند Date | 16/02/2022