رئیس انجمن دوستی ایران و چین توضیح داد؛ ماجرای نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران چه بود؟

    Home  /  جشن  /  رئیس انجمن دوستی ایران و چین توضیح داد؛ ماجرای نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران چه بود؟

رئیس انجمن دوستی ایران و چین توضیح داد؛ ماجرای نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران چه بود؟ Image

رئیس انجمن دوستی ایران و چین توضیح داد؛ ماجرای نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران چه بود؟

رییس انجمن دوستی ایران و چین درباره نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران در شامگاه دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه نمود.

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با ایسنا به ارائه توضیحاتی درباره به نمایش در آمدن پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران در شامگاه دوشنبه ۱۱ بهمن پرداخت و با اعلان اینکه این اقدام به سبب هم زمانی ۴ مناسبت انجام شده است، اظهار نمود: یکی از این مناسبت ها فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد روابط رسمی ایران و چین هستیم و دراین زمینه برنامه های مختلفی در هر دو کشور برگزار می گردد.

وی با اشاره به اعزام تیم از ایران به چین جهت حضور در مسابقات المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ اشاره کرد: یکی دیگر از دلیلهای به نمایش درآمدن پرچم های ایران و چین، اعزام تیم ایران به المپیک زمستانی چین بود؛ همین طور مقرر است برخی از مسئولان دولتی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مراسم افتتاحیه این مسابقات به پکن سفر کنند. این حضور پاسخی است به تحریم المپیک زمستانی چین از طرف آمریکایی ها و هم پیمانان آنها.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین در ادامه به شروع اجرای سند همکاریهای ۲۵ ساله ایران و چین در جریان سفر اخیر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پکن اشاره نمود و اظهار داشت: یکی دیگر از مناسبت های برگزاری مراسی شامگاه روز دوشنبه، شروع اجرای سند همکاریهای ۲۵ ساله ایران و چین بود؛ سندی که بخش هایی از آن با حوزه های فرهنگی و علمی و دانشگاهی مرتبط هستند.

بروجردی در ادامه اشاره به فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: دیگر مناسبت انجام این کار، تبریک فرا رسیدن چهل و سومین دهه فجر انقلاب اسلامی به ملت ایران و رهبر انقلاب اسلامی بود.

وی با اعلان اینکه «اجرای نورپردازی سه بعدی روی برج آزادی تهران مسبوق به سابقه است»، درباره طرح برخی انتقادات در فضای مجازی نسبت به نمایش پرچم های دو کشور روی برج آزادی اظهار نمود: چین کشوری است که هیچگونه رابطه سوئی در طول تاریخ چند هزار ساله با ایران نداشته است همین طور خیلی از ایرانیانی که در گذشته به چین سفر می کردند قبرهایشان از غرب تا شرق چین وجود دارد و میان دو کشور یک پیوند عظیم تاریخی برقرار است. همین طور امروز چین به قدرتی تبدیل گشته که رابطه و همکاری با این کشور بعنوان کشوری که فاقد هرگونه سو پیشینه تاریخی است و همین طور سیاست های ضد آمریکا را دنبال می کند و عضو شورای امنیت سازمان ملل است با این کشور برای ما بسیار مهمست.
تصویری از حاضران در مراسم شامگاه ۱۱ بهمن میدان آزادی تهران
رئیس انجمن دوستی ایران و چین با تاکید بر این که چین گزینه بسیار مناسبی برای همکاری است، اظهار داشت: کسانی که در فضای مجازی در این زمینه انتقاد می کنند دو دسته هستند؛ یا کسانی هستند که به توانمندی های چین آگاهی ندارند یا این که دنبال سران غربی و آمریکایی هستند؛ این درحالی است که ما ۴۰ سال دنبال این سران نبودیم و دیگر کافی است چونکه جز تحریم و مشکلات از غرب چیزی دیگری ندیدیم. ضمن این که ما درب های همکاری با غرب را نبسته ایم و چند ماه است که درگیر مذاکره با غرب بر سر برداشتن تحریم ها هستیم. بدین سبب فضاسازی ایجاد شده، انحرافی است و هیچ نوع تاثیری در تصمیم اتخاذ شده در سطح دولت مجلس و نهادهای مسئول در تقویت پیوند کشور و استفاده از ظرفیت های موجود نخواهد گذاشت.

بروجردی در آخر اشاره کرد: مراسمی که شامگاه روز دوشنبه و با حضور چانگ هوا سفیر چین در تهران در میدان آزادی برگزار شد، با هماهنگی با همه ارگان های مسئول از جانب انجمن دوستی ایران و چین انجام شد و یکی از کارهای انجمن است و ان شاءالله در آینده نیز برنامه های بیشتری در همه زمینه ها دنبال خواهیم کرد.

به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، شامگاه دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ طی مراسمی در میدان آزادی تهران، با بهره گیری از فناوری نورپردازی سه بعدی (Video Mapping) پرچم های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین روی برج آزادی به نمایش درآمد؛ علاوه بر به نمایش درآمدن پرچم های دو کشور، تصاویری از دیدار رییس جمهوری چین با رهبر انقلاب اسلامی ایران و تصاویری از ابنیه تاریخی و مراکز گردشگری دو کشور و همین طور ویدئویی از برگزاری المپیک زمستانی در پکن روی برج آزادی به نمایش درآمد. علاوه بر این پیام هایی همچون «آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی بر ملت بزرگ ایران مبارک باد»، «پنجاهمین سالگرد برقراری روابط ایران و چین را گرامی می داریم»، «امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و چین بیان کننده عمق روابط دو کشور است»، «عید بهاره چین مبارک باد»، «جاده ابریشم نماد دوستی ملت ایران و چین»، «سال نو بر همه چینی ها مبارک باد» و «به ایران با تمدن کهن خوش آمدید» به دو زبان فارسی و چینی روی برج آزادی به معرض نمایش گذاشته شد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای رئیس انجمن دوستی ایران و چین توضیح داد؛ ماجرای نمایش پرچم های ایران و چین روی برج آزادی تهران چه بود؟ بسته هستند Date | 05/02/2022