بازی باغ فرش در مرحله تولید

    Home  /  جشن  /  بازی باغ فرش در مرحله تولید

بازی باغ فرش در مرحله تولید Image

بازی باغ فرش در مرحله تولید

صد کادو: بازی «باغ فرش» از ایده های منتخب دومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی کانون پرورش فکری با مشارکت مجموعه «باغ فارسی» تولید می شود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این بازی با شمارگان سه هزار عدد با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان جدید صنعت اسباب بازی برای گروه سنی شش سال به بالا در دست تولید قرار دارد.
«باغ فرش» با هدف آشنایی با صنایع دستی و فرش ایرانی از طرف حمیده ساعیان طراحی و برای رویداد ملی ایده آزاد ارسال شد، و پس از نشست های آموزشی تخصصی با کارشناسان و استادان، این محصول نهایی و برای تولید و سرمایه گذاری آماده شد.
بر طبق این خبر، این سرگرمی دارای پیوست فرهنگی صنایع دستی و میراث فرهنگی است که در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری در بخش ارائه طرح های فرهنگی شایسته قدردانی شناخته شد.
سرگرمی «باغ فرش» برای آشنایی کودکان با الگوهای بافته های عشایر به ویژه ایل قشقایی طراحی شده است. در این سرگرمی با بهره گیری از مهره های پلاستیکی که معادل گره های فرش در نظر گرفته می شود بازیکن باید الگوهای موجود روی کارت های بازی را بصورت یک جورچین بسازد.
کودکان و نوجوانان با بهره گیری از این سرگرمی با منطق ذهنی، قدرت تحلیل، کل نگری، توان تلفیق، سازماندهی و درک تواتر – که از مهم ترین قوای شناختی قابل تقویت با این سرگرمی است – آشنا می شوند.
رویداد ملی ایده آزاد در دو بخش اسباب بازی و بازی های کامپیوتری با هدف کشف و شناسایی استعدادهای خلاق در زمینه طراحی، بازی سازی و ایجاد بانک اطلاعات از طراحان برگزار می گردد.
اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دارا بودن بیش از ۱۸۰ نمونه اسباب بازی، آماده همکاری و پشتیبانی از تولید این طرح ها از طرف تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در صنعت اسباب بازی است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای بازی باغ فرش در مرحله تولید بسته هستند Date | 14/12/2021