در سه سال گذشته صورت گرفته است تولید بیشتر از ۳۶ عنوان اسباب بازی از جانب کانون

    Home  /  جشن  /  در سه سال گذشته صورت گرفته است تولید بیشتر از ۳۶ عنوان اسباب بازی از جانب کانون

در سه سال گذشته صورت گرفته است تولید بیشتر از ۳۶ عنوان اسباب بازی از جانب کانون Image

در سه سال گذشته صورت گرفته است تولید بیشتر از ۳۶ عنوان اسباب بازی از جانب کانون

به گزارش صد کادو در سه سال قبل بیشتر از ۳۶ عنوان سرگرمی و اسباب بازی از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و به بازار عرضه شده است.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری با برگزاری رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی و همینطور ایده آزاد بازی های کامپیوتری در زمینه تولید محصولات سرگرمی ویژه کودکان و نوجوانان در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است.
این محصولات در عرصه تولید اسباب بازی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، ۱۲ عنوان سرگرمی به تعداد ۱۲۱هزار و ۷۰۰، در سال ۱۳۹۹، ۱۴ عنوان به تعداد ۱۷۴هزار و ۷۸۰ و در سال ۱۴۰۰، ۱۰ عنوان و به تعداد ۳۳هزار بوده است. همینطور سرگرمی باغ فرش، کمی بزرگتر، کلمه ساز انگلیسی، کتاب بازی «کرم اندازه گیر»، بردگیم «میهمان های ناخوانده»، و کتاب پازل «آهو و پرنده» از دیگر محصولاتی است که کانون در دست تولید دارد.
این مرکز با عنایت به نقش و جایگاهی که دارد همواره به دنبال حمایت و تعامل با تولیدکنندگان اسباب بازی بخصوص تولیدکنندگان نوپاست. بر همین اساس، با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه پیوست فرهنگی، کانون مبادرت به تولید محصولات جدیدی همچون اسباب بازی در این عرصه داشته است.
از این بابت، کانون از سال ۱۳۹۷ تابحال با شناسایی افراد جوان و خلاق توانسته با ایجاد بانک اطلاعاتی از طراحان این حوزه و از راه برگزاری رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی و همینطور ایده آزاد بازی های کامپیوتری، دوره های کارشناسی و آموزش های تخصصی را با حضور استادان بنام این حوزه برگزار و بیشتر از ۱۸۰ ماکت اسباب بازی که با نگاه و فرهنگ ایرانی طراحی شده، برای تولید آماده کند. کانون پرورش فکری از راه اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری، این فرصت را برای تمامی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران صنعت اسباب بازی فراهم آورده است تا در چارچوب کار مشارکتی و یا تولید با نشان خود اقدام نمایند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در سه سال گذشته صورت گرفته است تولید بیشتر از ۳۶ عنوان اسباب بازی از جانب کانون بسته هستند Date | 04/12/2021