در گزارش صد كادو مطرح شد؛ مهرگان گرفتار فرگشت شد

    Home  /  جشن  /  در گزارش صد كادو مطرح شد؛ مهرگان گرفتار فرگشت شد

در گزارش صد كادو مطرح شد؛ مهرگان گرفتار فرگشت شد Image

در گزارش صد كادو مطرح شد؛ مهرگان گرفتار فرگشت شد

مهدی خلیل زاده نویسنده و کارگردان نمایش فرگشت درباره خاصیت های این اثر نمایشی توضیحاتی ارائه داد.

مهدی خلیل زاده نویسنده و کارگردان نمایش «فرگشت» که در خانه نمایش مهرگان روی صحنه است در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: این اثر روایت یک زبان شناس و مبدع شیوه های نوین درمان لالی است که عاشق یکی از بیماران خود می شود و کوشش های او برای درمان و وصال معشوق، زندگی اش را به چالش می کشد.
وی با اشاره به شیوه کارگردانی نمایش توضیح داد: در این نمایش از سبک های مختلف اجرا در یک پوسته واقع گرایانه استفاده شده است تا پریشانی درون و ذهن شخصیت محوری آشکار شود. در «فرگشت» تضادهای بنیادین قهرمان اصلی با جهان، نوعی طنز را در دل مناسبت های جدی خلق می کند که البته چندان هم خندیدنی به نظر نمی آید.
خلیل زاده درباره طراحی بازی های نمایش عنوان کرد: بازی بازیگران در نمایش به ظاهر رئالیستی است اما به گونه ای نامحسوس از این روند واقع گرایانه فاصله می گیرند تا از این طریق ذهنیت اشخاص برای مخاطبان به درستی به تصویر کشیده شود.
این مدرس و کارگردان تصریح کرد: عمیقاً بر این باورم که آدمی مقهور اراده خویش است اما برای توجیه آنچه رخ داده، خودرا در پشت مفهوم تقدیر و سرنوشت پنهان می کند. بازی های زندگی را شاید بتوان تغییر داد اما آنچه همچنان انسان را به بازی می گیرد، اراده شخصی اوست. شاید یگانه راه رستگاری انسانی که بر مسیر خواست ها و خواهش های مداومش پیش می رود، اختتام دادن یا لااقل ایستادن در مقابل این اراده باشد؛ شاید چیزی شبیه به مرگ.
نمایش «فرگشت» به نویسندگی و کارگردانی مهدی خلیل زاده از ۲۶ آبان تا ۱۶ آذر ساعت ۱۸: ۳۰ در خانه نمایش مهرگان روی صحنه است.
در این نمایش سامان شکیبا، مرتضی دلداده، سیمین میرشفیعیان، داریوش خان علیزاده، آرام محمدخانی، محسن رحمانی، زینب نوری، آرمیتا آذرکمان، مهدی خلیل زاده به ایفای نقش می پردازند.
سایر عوامل نمایش عبارتند از مشاور هنری: بهزاد رضایی، برنامه ریز: سیمین میرشفیعیان، دستیاران کارگردان: محمدحسین نوائی، عسل حسینی، مدیر صحنه: افسانه فتح آبادی، منشی صحنه: غزاله حریرچی، داریوش خان علیزاده، دستیاران صحنه: داود مرادی، فرهاد بیژنی، نور و صدا: محسن پرورش، گریم: کیمیا حق شناس، موسیقی: علی کنعانی، امور هماهنگی: مرتضی صباحی، نگین ستاینده، عکاس: شهاب غفاری، طراح پوستر و بروشور: عرفان تقویمی.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در گزارش صد كادو مطرح شد؛ مهرگان گرفتار فرگشت شد بسته هستند Date | 29/11/2021

categories & tags