دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس انتخاب شد

    Home  /  جشن  /  دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس انتخاب شد

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس انتخاب شد Image

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس انتخاب شد

به گزارش صد کادو سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی طیبه عزت اللهی نژاد را بعنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب نمود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حکم عزت اللهی نژاد نوشته است: «با عنایت به تجارب کاری و سوابق پرارزش علمی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی تان و به استناد تبصره(۴) ماده(۱) آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس، به باعث این حکم بعنوان «دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس» منصوب می شوید.
– برنامه ­ریزی و تلاش در جهت تقویت فرهنگ و معرفی هرچه بهتر هویت ایرانی ـ اسلامی با استفاده از ظرفیت تولید کنندگان و طراحان داخلی پوشاک
– همکاری و همفکری با سایر اعضای کارگروه در جهت ترغیب و تشویق عموم مردم بخصوص جوانان به استفاده از پوشاک وطنی با الگوهای بومی
– ساماندهی فرهنگی ـ هنری طراحان پارچه و لباس کشور در چارچوب پشتیبانی از ساختار مناسب همچون تشکیل خانه طراحان پارچه و لباس ایران»
سرپرست معاونت امور هنری همینطور با اهدای لوحی از خدمات مریم پورشهابی دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.
محمود شالویی در تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: «تلاش های بسیاری در حوزه مد و لباس در کارگروه انجام شده و رویدادها و جشنواره هایی برگزار شده است اما فعالیتهای این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و لزوم دارد تعامل با تشکل ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه های استان ها برای برنامه ریزی و فعالیت در این عرصه تقویت شود.
مریم پورشهابی در ادامه اظهار داشت: «در این دوره تلاش شد که با همکاری و تعامل با تشکل ها و اصناف و همینطور استان ها برنامه های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب صورت گیرد و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می کنم.»
طیبه عزت اللهی نژاد در ادامه مراسم اظهار داشت: «در حوزه زیبایی شناسی بومی فعالیت می کنم و بر مبحث خودتزیینی که چندان به آن توجه نشده است، تمرکز دارم. هیچ کاری به نحو مطلوب صورت نمی گیرد مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوارم تمام سرزمین ایران در حوزه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که سبب شده ایران هزاران سال سربلند خویش را از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوارم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.»
طیبه عزت اللهی نژاد متولد ۱۳۵۷ دارای دکتری پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است و تابحال مقالات و کتاب های گوناگونی از او انتشار یافته که کتاب خودتزیینی زنان ترکمن، درآمدی بر انسان شناسی زیبایی شناسی همچون آثار عزت اللهی نژاد است.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس انتخاب شد بسته هستند Date | 28/11/2021