با دریافت قورباغه طلایی؛ فیلم جدید فینیکس برنده اصلی جشنواره کمراایمیج شد

    Home  /  جشن  /  با دریافت قورباغه طلایی؛ فیلم جدید فینیکس برنده اصلی جشنواره کمراایمیج شد

با دریافت قورباغه طلایی؛ فیلم جدید فینیکس برنده اصلی جشنواره کمراایمیج شد Image

با دریافت قورباغه طلایی؛ فیلم جدید فینیکس برنده اصلی جشنواره کمراایمیج شد

صد کادو: یالا یالا تازه ترین فیلم خواکین فینیکس برنده جایزه اصلی جشنواره کمراایمیج لهستان شد.

به گزارش صد کادو به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم کمراایمیج ۲۰۲۱ که هر سال برای تجلیل از بهترین فیلمبرداری برگزار می شود، جایزه اصلی امسال خودرا به فیلم «یالا یالا» یا «بیا بیا» با بازی خواکین فینیکس اهدا کرد.
این جشنواره شب پیش (شنبه) بعد از برگزاری یک هفته سمینار و رویدادهای سینمایی در تجلیل از هنر فیلمبرداری، به رابی رایان فیلمبردار فیلم «یالا یالا»، قورباغه طلایی خودرا اهدا کرد.
این فیلم که بصورت سیاه و سفید فیلمبرداری و توسط مایک میلز نوشته و کارگردانی شده، داستان یک خبرنگار رادیویی را روایت می کند که در شهرهای آمریکا با برادرزاده ۹ ساله اش جسی در رفت و آمد است.
رایان که در این جشنواره برای «چشم دقیق و فروتن» و «سینمایی که روح را لمس می کند» تحسین شد، از این فیلم بعنوان «فیلمی کوچک» یاد کرد که در دوران همه گیری کووید توسط گروهی کوچک شکل گرفت. وی همین طور موفق شد تا جایزه تماشاگران جشنواره را نیز از آن خود کند.
در این جشنواره فیلم «تراژدی مکبث» ساخته جوئل کوئن برای فیلمبرداری برونو دلبونِل جایزه قورباغه نقره ای را برد و تصاویر آن از طرف گروه داوری بعنوان «مینیمالیستی که اسیر می کند» خوانده شد.
«تلماسه» به کارگردانی دنی ویلنوو برای کارگردانی گریگ فریزر قورباغه برنزی را از آن خود کرد. در این جشنواره از کارگردانی ویلنوو نیز تجلیل شد.
در بخش رقابتی مستند نیز «صدای من با تو خواهد بود» که توسط تریستان گالاند فیلمبرداری و به کارگردانی برونو تراک تولید شده جایزه اصلی را دریافت کرد. این فیلم درباره پزشکان بیمارستان سن لوک در بروکسل است که کارهای قابل توجهی در حوزه هیپنوتیزم انجام می دهند.
یوست واکانو فیلمبردار آلمانی نیز با دریافت جایزه یک عمر دستاورد تقدیر گردید.
پایان دهنده این جشن مارِک زیدوویچ مدیر جشنواره بود که با درخواست از توجه بر «شایستگی، احترام و صداقت» بعنوان تنها معیار استخدام در صنعت سینما به مرگ هالینا هاچیمز فیلمبردار سینما اشاره نمود که ماه پیش در نیومکزیکو در یک سانحه تیراندازی در فیلم وسترن «زنگار» توسط آلک بالدوین کشته شد.
پایان بخش این جشنواره فیلم «زمانی برای مردن نیست» بود که کری فوجی فوکوناگا کارگردان آن و لینوس ساندگرن فیلمبردار برنده اسکار برای معرفی آن روی صحنه رفتند.
امسال بیست و نهمین دوره جشنواره کمراایمیج از ۱۳ تا ۲۰ نوامبر در شهر ترونی لهستان اجرا شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای با دریافت قورباغه طلایی؛ فیلم جدید فینیکس برنده اصلی جشنواره کمراایمیج شد بسته هستند Date | 21/11/2021