عكاس ایرانی از سومین دوره جایزه عكاسی مینیمالیست جایزه گرفت

    Home  /  جشن  /  عكاس ایرانی از سومین دوره جایزه عكاسی مینیمالیست جایزه گرفت

عكاس ایرانی از سومین دوره جایزه عكاسی مینیمالیست جایزه گرفت Image

عكاس ایرانی از سومین دوره جایزه عكاسی مینیمالیست جایزه گرفت

با بیان برندگان سومین دوره جوایز بین المللی عکاسی مینیمالیست، امیرحسین یوسفی کیساری از ایران توانست دیپلم افتخار بخش مفهومی را کسب کند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، سومین دوره جوایز بین المللی عکاسی مینیمالیست برگزیدگان خودرا در بخش های آبستره، معماری، عکس هوایی، مفهومی، فآین آرت، پرتره، خیابانی، فتومونتاژ، عکاسی در شب، نوردهی طولانی مدت و لند اسکیپ اعلام نمود.
بر این اساس، امیرحسین یوسفی کیساری عکاس ایرانی در بخش مفهومی، با مجموعه عکس «به بالا نگاه کن» دیپلم افتخار این دوره جوایز عکاسی مینیمالیست را از آن خود کرد.
در استیتمنت مجموعه عکس «به بالا نگاه کن» آمده است: «همواره ممکنست رفتارهایی از ما سبب به خطر انداختن زندگی خودمان، دیگران و زمین شود.
درختان همیشه نمادی از زندگی بودند و در مقابل، سیم های برق برایم نمادی از گریبان گیری، به بند کشیدن و در بند بودگی دارند؛ بندهایی که می توانند با تأثیر منفی یا مثبت، خواسته یا ناخواسته هستی و چگونگی را تعیین کنند. همچو وابستگی ها و دلبستگی هایی که در رابطه مان با محیط، آدم ها و … پیدا می نماییم. باورها و ارزش هایی که خودرا به آنها پایبند می دانیم می توانند به ما صدمات روحی و روانی بزنند. استقلال و هویت مان را خدشه دار کنند و سرعت رشدمان را کند یا محدود نمایند. [البته خودمان نیز باید حواسمان باشد که همچو بندها رفتار نکنیم]

ترک کردن، رها کردن، دست کشیدن و…
باید به دنبال رهایی از بندهای نامطلوب زندگی بود، بندهایی که اجازه رشد، رسیدن به بلوغ، داشتن استقلال و اهداف را از ما گرفته و سبب لطمه پذیری، انزوا و دور افتادن، شده است و بطور قطع تاوان و هزینه دارد، چه بمانی و چه بروی، هردو می تواند خدشه وارد کند و جزئی از وجودمان را بگیرند.
خواستن و رسیدن را از این مجموعه، یاد گرفتم؛ زمانی که به دنبال علاقه ام، عکاسی خیابانی، به پرسه زنی هایم در خیابان ها سرگرم بودم و با دیدن شاخه ای بر سیم های برق به وهله ایده مجموعه رسیدم، با خود می گفتم «مگر چقدر درخت و شاخه های گرفتارش بر روی سیم های برق را می توانم ببینم؟!» اما دیدم، بسیار دیدم. [در زندگی حقیقی نیز همچنین، به کرات، تماشاگرِ کوشش های یک اسیر، تحمیل ایده ها، تحت سلطه نگه داشتن و… بودم.]
حقیقت این است که اگر سرت را بالا بگیری و آزادانه حرکت کنی، به مقصد خواهی رسید. پس به بالا نگاه کن …»
در سومین دوره جوایز بین المللی عکاسی مینیمالیست، بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ فریم عکس از عکاسان ۳۹ کشور جهان ارسال شد.
«جایزه عکاسی مینیمالیست» یک رویداد بین المللی سالیانه است که توسط مجله «مینیمالیسم» و با تاکید بر تصاویر مینیمالیستی با هدف کشف معرفی استعدادهای عکاسی مینیمالیسم و پشتیبانی از آنها آغاز به فعالیت نموده است. فراخوان بین المللی سومین دوره از جایزه عکاسی مینیمالیست نیز فروردین ماه ۱۴۰۰ منتشر گردید.
امیرحسین یوسفی کیساری هنرمند عکاس، قبل از این نیز مدال طلای انجمن عکاسان آمریکا از جشنواره ماکسیم دمیتریف روسیه، روبان افتخار فیاپ (فدراسیون جهانی عکاسی) از جشنواره بین المللی بنگلادش، دیپلم افتخار از جشنواره فیلارمونیا و دیپلم افتخار از دومین جشنواره نارین قرقیزستان را در کارنامه هنری خود دارد. وی همین طور در نمایشگاه های گروهی داخلی و نمایشگاه گروهی عکس فوکوس در مرکز نمایشگاهی فیاپ صربستان حضور داشته و برگزیده خیلی از جشنواره های داخلی شده است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای عكاس ایرانی از سومین دوره جایزه عكاسی مینیمالیست جایزه گرفت بسته هستند Date | 27/07/2021