همراه با فیلم فجر ۳۹ ؛ فیلم هایی كه در اولین روز فجر ۳۹ رونمایی می شوند

    Home  /  جشن  /  همراه با فیلم فجر ۳۹ ؛ فیلم هایی كه در اولین روز فجر ۳۹ رونمایی می شوند

همراه با فیلم فجر ۳۹ ؛ فیلم هایی كه در اولین روز فجر ۳۹ رونمایی می شوند Image

همراه با فیلم فجر ۳۹ ؛ فیلم هایی كه در اولین روز فجر ۳۹ رونمایی می شوند

به گزارش صد کادو امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه جشنواره سی ونهم فیلم فجر با اکران دو فیلم سینمایی رمانتیسم عماد و طوبی و بی همه چیز رسماً شروع به کار می کند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، پس از ظهر امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه، سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به صورت رسمی با نمایش ۲ فیلم سینمایی کار خویش را آغاز می کند. در دوره های قبل هر روز ۴ سانس سینمایی برای برنامه های روزانه تعریف شده بود که سال جاری به علت شیوع کرونا، شرایط برگزاری جشنواره با تغییراتی همراه شده و بر همین مبنا تنها در ۲ سانس فیلمهای سینمایی راه یافته به جشنواره برای اهالی رسانه و منتقدان نمایش داده می شود.
براساس جدول قرعه کشی شده برای این دوره از جشنواره فیلم فجر ۲ فیلم سینمایی «رمانتیسم عماد و طوبا» و «بی همه چیز» در برج میلاد و پردیس سینمایی ملت نمایش داده می شود.

«رمانتیسم عماد و طوبا» به کارگردانی کاوه صباغ زاده نخستین فیلمی است که در این دوره از جشنواره نمایش داده می شود، کاوه صباغ زاده پیش از این با فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» در جشنواره فیلم فجر حضور داشته است و باید دید دومین فیلم این کارگردان تا چه اندازه نسبت به فیلم اول وی متفاوت می باشد. تهیه کنندگی این فیلم را مهدی صباغ زاده پدر کاوه صباغ زاده برعهده داشته است.
فیلمنامه این فیلم سینمایی در ژانر کمدی، رمانتیک، فانتزی است و اقتباسی آزاد از کتابی نوشته آلن دوباتن است که توسط کاوه صباغ زاده به نگارش درآمده است.
در خلاصه داستان «رمانتیسم عماد و طوبا» آمده است: «عماد: عاشق دندون خرگوشیاتم. طوبا: تازه هنوز مسواکشون نزدم.»
الناز حبیبی، حسام محمودی و علی انصاریان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

دومین فیلم سینمایی که امروز در سالن رسانه ها رونمایی می شود، «بی همه چیز» به کارگردانی محسن قرایی است، با احتساب کارگردانی مشترک با افشین هاشمی در فیلم «خسته نباشید» این فیلم سومین اثر سینمایی این کارگردان به شمار می آید.
قرایی پیش از این با فیلم سینمایی «سد معبر» در جشنواره فیلم فجر حضور داشته است. یکی از نکات جالب این فیلم سینمایی تغییر نام آن است، در ابتدا نام این پروژه سینمایی «بی همه چیز» بود که پس از مدتی به «بدون همه چیز» تغییر نام داد، اما در نهایت باردیگر به «بی همه چیز» تغییر نام داد.
«بی همه چیز» اقتباسی از نمایشنامه «ملاقات با بانوی سالخورده» است و از این نظر یکی از فیلمهای کنجکاوی برانگیز جشنواره سال جاری است، به خصوص که فیلمنامه آنرا محسن قرایی با همراهی محمد داوودی به نگارش درآورده است؛ زوجی که سال قبل برای فیلمنامه «قصر شیرین» سیمرغ بهترین فیلمنامه را از آن خود کردند.
فیلم تازه محسن قرایی کم حاشیه نبود و حواشی آن تنها به تغییر نام خلاصه نشد، بلکه در ابتدا قرار بود بازیگرانی چون علی مصفا و شهاب حسینی در این پروژه حضور داشته باشند که هرکدام از این ۲ بازیگر از حضور در این پروژه سینمایی انصراف دادند.
در این فیلم سینمایی بازیگران دیگری چون پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، هادی حجازی فر، باران کوثری، مهتاب نصیرپور، پدرام شریفی، لاله مرزبان، بابک کریمی، فرید سجادی حسینی، زهیر یاری، عیسی یوسفی پور، خسرو پسیانی، مهدی صباغی، عرفان ناصری، محسن نوری، مهران وثوقی، رویا بختیاری، اسدالله منجزی، آسیه سلطانی، نسیم فروغ، سارا افشار، امیر شاه علی، محمدمهدی حضور دارند.
تهیه کنندگی این فیلم را جواد نوروزبیگی برعهده دارد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای همراه با فیلم فجر ۳۹ ؛ فیلم هایی كه در اولین روز فجر ۳۹ رونمایی می شوند بسته هستند Date | 31/01/2021