در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛ وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد

    Home  /  جشن  /  در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛ وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد

در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛ وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد Image

در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛ وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد

به گزارش صد كادو پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی كشور در حالی برگزار گردید كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی سه سند هنرهای تجسمی، سند موسیقی و سند مد و لباس شد.

به گزارش صد کادو به نقل از مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی کشور که روز شنبه ۲۴ خرداد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، توضیح داد: در ابتدای این جلسه نتایج فرهنگی کرونا در ۹ محور اساسی مرور شد و مقرر شد که یک سند سیاستی درباره شرایط کرونا و به صورت عام شرایط اضطرار در فضای طبیعی که منجر به انتقال خیلی از ارتباطات و تعاملات کاری به فضای مجازی می شود، تدوین و در دستور کار ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی قرار گیرد.
عاملی در ادامه اظهار داشت: ما روزهایی در سال داریم که دی اکسید کربن در فضای زندگی مردم بالا می رود و هوا ناسالم می باشد، یا از طرفی زلزله به وقوع می پیوندد و یا ویروس های سرایت بخش مثل کرونا، آنفولانزا وارد زندگی عمومی و اجتماعی می شود. این شرایط باعث می شود که افراد با محدودیت هایی وارد فضای طبیعی شوند. ازاین رو فضای جایگزین می تواند بخشی مهم از ارتباطات، تراکنش های مالی و اداری و حتی آموزش و پژوهش را جبران کند. بنابراین نیازمند سیاست گذاری فرهنگی هستیم که منتهی به آسایش و سلامت مردم شود و بحث تنهایی و خود انزوایی که تحت تاثیر کرونا اتفاق می افتد در این نگاه دیده شود و از ظرفیت هایی که فضای مجازی برای محیط سالم و پاک می تواند فراهم آورد استفاده گردد.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: الان که موضوعات کلانی مثل آموزش به فضای دوم منتقل شده و آموزش و پرورش و آموزش عالی کاملاً در این فضا شکل گرفته است، پس نیازمند یک سیاست گذاری فرهنگی با نگاه به فضای فیزیکی و فضای مجازی هستیم که مقرر شد بر اساس ۹ محور بحث شده در جلسه بتوانیم شرایط سیاستی لازم را فراهم نماییم.
وی درباره دستور دوم جلسه هم بیان نمود: دستور دوم جلسه مروری بر مصوبات سال قبل ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور بود که طی آن ۱۱ مصوبه مهم داشتیم که هر ۱۱ مصوبه تابحال ابلاغ و در دستگاه های اجرایی تبدیل به یک فرایند شده است. از طرفی زیر ساخت به فعالیت افتادن برنامه های اقدام سند مهندسی فرهنگی هم در این مصوبات دیده شده است. همچون اینکه چارچوب تدوین اسناد ملی با پیوستی که جزئیات اسناد را مشخص کرده تعیین شده است.
عاملی به دستور سوم جلسه که به مبحث بحث ۲۱ سند ملی اختصاص داشت، اشاره نمود و اظهار داشت: دستور سوم جلسه بحث ۲۱ سند ملی است که در سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور پیشبینی شده و نگاهمان در تدوین این اسناد این نبود که آنها را در دبیرخانه خودمان تدوین نماییم. بلکه گفتیم که در دستگاه های ذی ربط مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا وزارت آموزش و پرورش و سایر دستگاه هایی که ذی نفع مبحث هستند و روزانه با این مسائل درگیر هستند در چارچوب لایحه به ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی پیشنهاد شود.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران اضافه کرد: در این نشست متولی اصلی سه سند هنرهای تجسمی، سند موسیقی و سند مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان دستگاه محوری تعیین شد و این وزارتخانه، سایر دستگاه های همکار را طی فرآیندی که در سند مشخص شده پیشنهاد خواهد نمود و مقرر شد برای سایر اسناد با حضور دستگاه مربوطه تصمیم گیری شود.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛ وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد بسته هستند Date | 14/06/2020