برگزاری آنلاین اختتامیه؛ جایزه برتر جشنواره انیمایو به فیلم كوتاهی از هاوایی رسید

    Home  /  جشن  /  برگزاری آنلاین اختتامیه؛ جایزه برتر جشنواره انیمایو به فیلم كوتاهی از هاوایی رسید

برگزاری آنلاین اختتامیه؛ جایزه برتر جشنواره انیمایو به فیلم كوتاهی از هاوایی رسید Image

برگزاری آنلاین اختتامیه؛ جایزه برتر جشنواره انیمایو به فیلم كوتاهی از هاوایی رسید

صد كادو: پانزدهمین دوره جشنواره انیمایو كه به صورت آنلاین انجام شد برندگان خودرا شناخت.

به گزارش صد کادو به نقل از ورایتی، انیمیشن کوتاه «کاپایماهو» از هاوایی جایزه بین المللی هیات داوران گرن کانارایا که برترین جایزه پانزدهمین جشنواره انیمایو است را به خود اختصاص داد. این جایزه شامل یک جایزه نقدی سه هزار یورویی و شانس حضور در فهرست کوتاه جوایز اسکار در بخش انیمیشن های کوتاه نیز می شود.
«کاپایماهو» که توسط هینالیمونا وونگ-کالو، دین همر و جو ویلسون نوشته، کارگردانی و تهیه شده، در زبان بومی هاوایی به مدلول سنگ های زندگی است و فیلم داستان افسانه ای چهار فرد را تعریف می کند که هنرهای شفابخشی تاهیتی را به هاوایی آوردند و قدرت های شان را روی چهار صخره عظیم قرار دادند که تا امروز هم مورد احترام هستند.
هیات داوران بین المللی جوایز امسال به ریاست کلاوس توکسویگ تهیه کننده انیمیشن دانمارکی تشکیل شد. وی فیلم «نغمه دریا» برنده جایزه مخاطبان فستیوال فیلم آن سی را در کارنامه دارد.
هیات داوران مجموعه ای از جوایز را به آثار ساخته شده در کشورهای مختلف اهدا کرد. امسال انیمایو بیش از ۱۶۰۰ فیلم دریافت کرد که از آنها ۶۷ فیلم برای رقابت انتخاب شدند.
این فستیوال امسال به خاطر پاندمی کووید -۱۹ برای اولین بار کاملاً آنلاین انجام شد که البته این مسئله به نفع آن هم به اتمام رسید. انیمایو که شامل انیمیشن، وی اف اکس و ویدیو گیمینگ می شود، امسال ۳۵ هزار شرکت کننده و ۲۲ هزار کاربر جدید داشت.
دامیان پریا موسس و مدیر انیمایو اظهار داشت: هیچ گاه تصور نمی کردیم که با مشکلی به بزرگی این پاندمی بتوانیم این راهکار خلاقانه و آوانگارد را پیدا نماییم که موجب شد فستیوال مان حتی بین المللی تر بشود.
فستیوال امسال ۵۷ میهمان متخصص از ۱۴ کشور داشت که ۱۵ مسترکلس برگزار کردند و در هشت کارگاه و دو مباحثه شرکت کردند. مسترکلس ها از کانال یوتیوب فستیوال استریم شدند.
فیلم «مایسترو» از فرانسه برنده جایزه بهترین فیلم سه بعدی، «آواریا» از ترکیه برنده جایزه بهترین فیلمنامه، «حواست به ذهنم باشد» از هلند و بلژیک برنده جایزه بهترین فیلم طنز کوتاه و «مهم ترین چیز» از کانادا برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه کودکان شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای برگزاری آنلاین اختتامیه؛ جایزه برتر جشنواره انیمایو به فیلم كوتاهی از هاوایی رسید بسته هستند Date | 12/06/2020