وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

    Home  /  جشن  /  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند Image

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

صد كادو: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی با اعلان اینكه هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند، بر توجه بیشتر به ارتباط بین نسلی میان پیشكسوتان هنر با نسل جوان هنرمندان تاكید نمود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی یادداشتی بعنوان مقدمه برای مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر نوشته است.
متن یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است: «هنر معرفتی متفاوت از جهان و انسان ارائه می کند، بدین جهت جامعه، هنرمند را در تصویری دیگر می نگرد؛ برای اینکه نگرش و هنر اوست که این دنیای متمایز را پدید می آورد. با همین برداشت است که هنرمندان پیشکسوت، سرمایه اجتماعی جامعه هستند؛ چونکه دانش و بینش و مهارت هنری آنها آمیخته با تجربه شده و تاثیر گسترده ای را پدید می آورد. هنرمندان پیشکسوت خط ارتباطی نسل های هنری با هم هستند و می توان با تدبیرِ و کمک آنها، شور هنرمندان جوان را به طلای ناب اجتماعی تبدیل کرد.
گرچه پیشکسوتان در هر گروه و رشته و حوزه ای در جامعه ایران، افراد با اهمیت و محترمی شناخته می شوند؛ برای اینکه خلاقیت، مهارت و تجربه ای گرانبها دارند که جایگاه و نقش آنان را در جامعه متفاوت می کند؛ جایگاهی که تکریم و احترام به پیشکسوتان را به همراه دارد، اما این جایگاه در پیشکسوتان هنر رفیع تر است چه این که طلایه داران گوهر زرین تمدن ایرانی هستند.
بسیار خوشحالم که موسسه هنرمندان پیشکسوت با همین نگاه و رویکرد، زمینه تکریم و حرمت نهادن به پیشکسوتان هنر را مهیا کرده است. یکی از اهداف این موسسه، آن است که نسل جدید هنر و علاقه مندان هنر ایرانی بتوانند با پیشکسوتان هنرمند پیوند معرفتی و وجودی داشته باشند. این مکتوب بعنوان منبعی برای معرفی و ثبت خلاصه ای از تجربه و زندگی هنری پیشکسوتان می تواند گام نخست در برقراری این ارتباط باشد. مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر با معرفی هنرمندان پیشکسوت متولد هر ماه، منبع خوبی برای مراجعه با هدف آشنایی با پیشگامان حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود.
به همکارانم در موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید می کنم در راه برقراری ارتباط بین نسلی به این مجموعه مکتوب بسنده نکنند و از روش ها و ابزار گوناگون بهره گیرند تا حضور و اثرگذاری افزون تر آنان را در عرصه هنر ایران و جهان شاهد باشیم.»
مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر توسط موسسه هنرمندان پیشکسوت با هدف معرفی هنرمندان عضو این موسسه تدوین شده است. مجموعه شامل ۱۲ جلد کتاب خواهد بود که هر جلد ویژه متولدین یک ماه از سال است. جلد نخست این مجموعه ویژه هنرمندان متولد ماه فروردین به زودی منتشر می شود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند بسته هستند Date | 06/05/2020