رئیس بسیج رسانه ملی مطرح كرد؛ گردآوری آرشیوهای تصویری سردار سلیمانی از مهمترین اولویت ها است

    Home  /  جشن  /  رئیس بسیج رسانه ملی مطرح كرد؛ گردآوری آرشیوهای تصویری سردار سلیمانی از مهمترین اولویت ها است

رئیس بسیج رسانه ملی مطرح كرد؛ گردآوری آرشیوهای تصویری سردار سلیمانی از مهمترین اولویت ها است Image

رئیس بسیج رسانه ملی مطرح كرد؛ گردآوری آرشیوهای تصویری سردار سلیمانی از مهمترین اولویت ها است

صد كادو: محمدمهدی رحمتی از جمع آوری آرشیو تصویری در رابطه با سردار حاج قاسم سلیمانی بعنوان مهمترین كار این روزها یاد كرد.

محمدمهدی رحمتی رئیس بسیح صداوسیما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به كارهای مركز بسیج نسبت به جمع آوری آرشیوی از تصاویر سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: روز گذشته ۱۳ دی ماه قرارگاهی در مركز بسیج صداوسیما برای هماهنگی پوشش مراسم های در رابطه با سردار حاج قاسم سلیمانی تشكیل شد و نخستین كار این قرارگاه جمع آوری آرشیو از همه مراكز و نهادهایی است كه می توانند داده ها و محتوایی از سردار داشته باشند.
وی افزود: البته از روز گذشته نیروهای حزب الله لبنان و نیروهای سپاه قدس كمك كردند و همین طور از پایگاه ها و جاهایی كه درباره سردار سلیمانی محصولاتی را ساخته بودند، یاری كردند و این محصولات را به ما رساندند. همین طور بنیاد روایت پنج اثر مستند را ارسال كرده است و خود مركز بسیج نیز مستندی مصاحبه محور را آماده سازی كرد كه با خانواده شهید محرابی درباره سردار سلیمانی گفتگو شده بود.
تولید و پخش نماهنگ های مختلف از شبكه های سیما
رحمتی در ادامه اظهار داشت: روز گذشته یك نماهنگ قدیمی از سردار در كنداكتور پخش شبكه ها قرار گرفت و چند نماهنگ دیگر به تولید رسید كه با محوریت صحنه مدال گرفتن سردار و پیام همسرشان پخش گردید. همین طور نماهنگ پیام حضرت آقا درباره شهادت حاج قاسم نیز آماده سازی شد. آثاری هم با محور خاطرات ایشان در سپاه ساخته شد و اثری هم توسط دوستان حوزه هنری به تولید رسید و همزمان با تولید این آثار پوشش برنامه های زنده را هم داشتیم كه پوشش این مراسم امروز هم ادامه دارد و تا اختتام ایام سوگواری انجام می شود.
رئیس مركز بسیج رسانه ملی اشاره كرد: ما این اتفاق را یك سوگ حماسی می دانیم كه تا روز چهلم شهادت سردار و همزمان تا بهمن ادامه دارد.
وی با اشاره به دیگر اقدامات عنوان كرد: بخشی دیگر از كارهای ما هماهنگی با هنرمندانی مانند حبیب احمدزاده، محمود رضوی و برخی دیگر از هنرمندان است كه دراین زمینه زحمت كشیدند، بیانیه های سینماگران و ورزشكاران تدارك دیده شد و ما برای برای پوشش رسانه ای این بیانیه ها سعی كردیم.
ساخت یك برنامه تلویزیونی
رحمتی با اشاره به ساخت یك برنامه گفتگو محور اظهار داشت: یك برنامه تلویزیونی با محوریت سردار حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت در نظر گرفته شده است؛ یك برنامه تركیبی كه بخشی روایت خاطرات و بخشی معرفی آرمان های مقاومت و بخشی بررسی اینده كارهای مقاومت در كشورهاست. این برنامه شامل موشن گرافی و آیتم های مختلف خواهد بود.
وی درانتها عنوان كرد: آنطور كه می دانید حاج قاسم موافق تصویر نبود و قسمتی از كار ما یك پارچه كار كردن تصاویر و داده های آرشیوی است، جمع آوری اینها مهمترین كار است چون لازم بود تصاویر خوب و حرفه ای از حاج قاسم فراهم نماییم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای رئیس بسیج رسانه ملی مطرح كرد؛ گردآوری آرشیوهای تصویری سردار سلیمانی از مهمترین اولویت ها است بسته هستند Date | 04/01/2020