آسوشیتدپرس انتخاب كرد؛ كپی برابر اصل كیارستمی فیلمی كه دهه با آن آغاز شد

    Home  /  جشن  /  آسوشیتدپرس انتخاب كرد؛ كپی برابر اصل كیارستمی فیلمی كه دهه با آن آغاز شد

آسوشیتدپرس انتخاب كرد؛ كپی برابر اصل كیارستمی فیلمی كه دهه با آن آغاز شد Image

آسوشیتدپرس انتخاب كرد؛ كپی برابر اصل كیارستمی فیلمی كه دهه با آن آغاز شد

به گزارش صد كادو كپی برابر اصل ساخته عباس كیارستمی در بین لیست ۱۰ فیلم برتر دهه دوم هزاره سوم جای گرفت و منتقد آسوشیتدپرس از آن بعنوان فیلمی یاد كرد كه دهه با آن آغاز شد.

به گزارش صد كادو به نقل از نیویورك تایمز، در لیست ۱۰ فیلم برتر دهه دوم هزاره سوم، «كپی برابر اصل» عباس كیارستمی در مكان هشتم جای گرفته است.
در دهه ای كه دهه فیلم های مارولی و نت فلیكس بوده است، و با وجود همه شایعات منبی بر این كه سینما مرده است، ۱۰ فیلم برتر دهه ای كه پشت سر گذاشته شد، نشان داده است كه چه فیلم های قابل اعتنایی در این دوره ساخته شده است.
در این لیست «درخت زندگی» ساخته ترنس مالیك كه بعنوان فیلم برنده نخل طلای كن انتخاب گردید در مكان نخست جای گرفته است.
لیندسی بار منتقد آسوشیتدپرس درباره «كپی برابر اصل» نوشته است: آیا یك فیلم داستانی می تواند حقیقت باشد؟ این سوال سنگین پشت این فیلم عباس كیارستمی بزرگ است كه در آن یك معامله گر اجناس قدیمی (ژولیت بینوش) و یك نویسنده (ویلیام شیمل) درباره اساس اصل بودن و موثق بودن در هنر و اینكه چه چیزی دقیقا نمایانگر بازتولید است (شاید همه چیز) صحبت می كنند. فیلم به شكلی دگردیسی خویش را هم دارد چون وقتی هجوی درباره اینكه این دو نفر ازدواج كرده اند حقیقی از آب درمی آید، حتی طبیعت رابطه آنها هم بی شكل می شود. این فیلمی شجاعانه و برانگیزنده بود كه با آن یك دهه سینما شروع شد و با وجود اینكه به تمام پاسخ ها دسترسی نداریم، تجربه و ایده های آن ۹ سالی كه پس از آن شكل گرفتند هم مخاطبان را برانگیخته اند.
۱۰ فیلم برتر دهه اخیر عبارتند از:
۱. «درخت زندگی» ساخته ترنس مالیك
۲.«نخ خیال» پل توماس اندرسون
۳.«مارگارت» ساخته كنت لانرگان
۴.«لیدی برد» ساخته گرتا گرویگ
۵.«مهتاب» ساخته بری جنكینز
۶.«یك جایی» ساخته سوفیا كوپولا
۷.«جنگ سرد» پاول پاولیكوفسكی
۸.«كپی برابر اصل» ساخته عباس كیارستمی
۹.«درون لوین دیویس» ساخته برادران كوئن
۱۰.«هتل بزرگ بوداپست» ساخته وس اندرسون
در میان فیلم های دیگری كه در رده های بعدی جای گرفته اند نام فیلم «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی، «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته تارانتینو، «مدمكس: جاده خشم» جورج میلر، «پروژه فلوریدا» ساخته شان بیكر، «تیمبوكتو» ساخته عبدالرحمان سیسكو، «شبكه اجتماعی» ساخته دیوید فینچر، «مهاجر» ساخته جیمز گری، «من عشقم» ساخته لوكا گوادانینو، «چهره ها مكان ها» ساخته آنیس واردا و «سوختن» ساخته لی چانگ دونگ هم بعنوان دیگر فیلم های برتر دهه بعد از این ۱۰ فیلم برتر معرفی شده اند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای آسوشیتدپرس انتخاب كرد؛ كپی برابر اصل كیارستمی فیلمی كه دهه با آن آغاز شد بسته هستند Date | 15/12/2019