یك كارگردان با مهر مطرح كرد؛ مصائب اجرای تئاتر با بودجه شخصی، به جای میهمان شدن، بلیت بخرید!

    Home  /  جشن  /  یك كارگردان با مهر مطرح كرد؛ مصائب اجرای تئاتر با بودجه شخصی، به جای میهمان شدن، بلیت بخرید!

یك كارگردان با مهر مطرح كرد؛ مصائب اجرای تئاتر با بودجه شخصی، به جای میهمان شدن، بلیت بخرید! Image

یك كارگردان با مهر مطرح كرد؛ مصائب اجرای تئاتر با بودجه شخصی، به جای میهمان شدن، بلیت بخرید!

به گزارش صد كادو كامبیز بنان كارگردان نمایش نمی دونم فردا چی میشه كه از دوشنبه ۱۰ تیر در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می رود، خاطرنشان كرد برای پشتیبانی از گروه ها باید به جای بلیت مهمان، بلیت آثار را بخریم.

كامبیز بنان كارگردان و بازیگر نمایش «نمی دونم فردا چی میشه» نوشته تنسی ویلیامز كه قبل از این در خانه نمایش مهرگان در چارچوب نمایشنامه خوانی اجرا شده بود، درباره اجرای عمومی این اثر به خبرنگار مهر اظهار داشت: از سال پیش با خانه نمایش مهرگان برای اجرای عمومی نمایشنامه «نمی دونم فردا چی میشه» صحبت كرده بودم و از زمانی كه این اثر را نمایشنامه خوانی كردیم برنامه اجرای عمومی آنرا داشتیم.
وی اظهار نمود: اجرای عمومی نمایش «نمی دونم فردا چی میشه» با حمایت و ایستادگی پریزاد سیف بعنوان بازیگر نمایش، با تمام سابقه و مشغله های كاری اش امكان پذیر شد كه بسیار با من همراهی كرد.
بنان درباره دلیل حضور همزمان خود بعنوان كارگردان و بازیگر نمایش «نمی دونم فردا چی میشه»، توضیح داد: به علت اینكه در مقطع زمانی میان نمایشنامه خوانی و نوبت اجرای عمومی این اثر، ما نمایشنامه خوانی «داستان ضحاك» را به كارگردانی پریزاد سیف و با حضور آقایان سعید پورصمیمی، رضا بابك و بهرام شاه محمدلو داشتیم، امكان هماهنگی با بازیگران دیگر برای حضور در «نمی دونم فردا چی میشه» فراهم نشد. ازاین رو تصمیم گرفتم كه خودم بعنوان بازیگر در اجرای عمومی اثر حضور داشته باشم.
وی درباره فضای اجرای اثر نمایشی، اضافه كرد: به علت قابلیت های نمایشنامه «نمی دونم فردا چی میشه» نوشته تنسی ویلیامز، اجرا را به سمت سایكودراما بردیم و در این راه خانم سیما محقق بعنوان یك سایكودراماتیست تكنیك های سایكودراما را بر مبنای قابلیت های متن، با ما كار كرد.
این بازیگر و كارگردان تئاتر در ادامه سخنان خود با اشاره به دشواری های تولید و اجرای تئاتر در بخش خصوصی، بیان كرد: اگر حمایت ها و كمك ها وجود نداشته باشد، تولید و اجرای تئاتر به صورت خصوصی كار بسیار دشواری است. فروشگاه قهوه «سیاح» بعنوان بخش خصوصی در زمینه تبلیغات از ما حمایت كرد و علاوه بر سامانه تیوال كه فروش بلیت نمایش را بر عهده دارد، یكی از شعب خود در پردیس سینمایی كورش را به تبلیغ فروش بلیت اجرای ما اختصاص داد. همینطور خانم ژیلا اسماعیلیان مدیر انتشارات نیلا هم از حامیان معنوی ما بود.
بنان در ادامه با اشاره به اینكه هنرمندان و خانواده تئاتر باید از اجرای آثار تئاتری تولید شده در بخش خصوصی حمایت كنند، خاطرنشان كرد: ۹۰ درصد افرادی كه به صورت خصوصی تئاتر تولید و اجرا می كنند، هزینه های تولید و اجرا را به صورت شخصی تأمین می كنند، خانواده تئاتر می توانند با خرید بلیت از این گروه ها حمایت كنند. همانطور كه ما برای خوردن قهوه در یك كافه هزینه پرداخت می نماییم، باید برای تماشای یك اثر نمایشی هم بلیت خریداری نماییم.
وی اضافه كرد: اگر من برای اجرای خودم بابت دعوت كردن برای تماشای نمایش به كسی زنگ نمی زنم، به علت خصومت شخصی نیست بلكه مایلم دوستان و هنرمندان برای تماشای اثر من با بهای بلیت ۳۰ هزار تومان و همینطور دیگر آثار نمایشی، بلیت خریداری و از نمایش ها حمایت كنند.
كارگردان «نمی دونم فردا چی میشه» درباره وضعیت درخواست نوبت اجرا در مجموعه تئاتر شهر، خاطرنشان كرد: از شهریور سال ۹۷ درخواست خویش را به مجموعه تئاتر شهر عرضه دادم ولی تا الان پاسخی دریافت نكرده ام و دیگر از پیگیری كردن خسته شده ام.
نمایش «نمی دونم فردا چی میشه» از ساعت ۲۱: ۳۰ روز دوشنبه ۱۰ تیر در خانه نمایش مهرگان به صحنه می رود.
بابك ترابی مترجم، كامبیز بنان كارگردان، پریزاد سیف دراماتورژ، پریزاد سیف و كامبیز بنان بازیگران، سیما محقق سایكودراماتیست، سعید محبی مدیر اجرایی، بهنوش ثابت قدم، مریم محبی، حسین بنان و ایلیا بنان گروه كارگردانی و پرهام شكیبایی عكاس، مجری پوستر، بروشور و تیزر عوامل نمایش «نمی دونم فردا چی میشه» هستند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای یك كارگردان با مهر مطرح كرد؛ مصائب اجرای تئاتر با بودجه شخصی، به جای میهمان شدن، بلیت بخرید! بسته هستند Date | 29/06/2019