امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن؛ جشنواره تجسمی فجر بدون وزیر ارشاد كلید خورد

    Home  /  جشن  /  امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن؛ جشنواره تجسمی فجر بدون وزیر ارشاد كلید خورد

امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن؛ جشنواره تجسمی فجر بدون وزیر ارشاد كلید خورد Image

امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن؛ جشنواره تجسمی فجر بدون وزیر ارشاد كلید خورد

صد كادو: یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در حالی امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن مراسم افتتاحیه خودرا برگزار كرد كه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن حضور نداشت.
به گزارش صد كادو به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن با بیشتر از ۴۵ دقیقه تأخیر در تالار ایران فرهنگستان هنر شروع شد. نكته قابل توجه در این مراسم حضور نداشتن سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود كه قبل از این اعلام شده بود در مراسم حضور خواهد داشت. مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد و تعدادی از مدیران و هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی از حاضران در این مراسم بودند. در ابتدای این مراسم ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی اظهار نمود: چند ماه پر كار را پشت سر گذاشتیم و موجب خوشی است كه هنرمندان رشته های مختلف دست یاری را كه به سمت شان دراز كردیم، گرفتند و پذیرفتند. این جشنواره پیچیدگی های خودرا دارد و امسال به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب، تنها به برگزاری نمایشگاه های ۱۰ رشته حاضر در جشنواره بسنده نكردیم. وی افزود: دوست داشتیم ظرفیت حضور جوانان در جشنواره یازدهم را خصوصاً هنرمندان شهرستان افزایش دهیم. بر خلاف جشنواره فیلم، هنرمندان حرفه ای در جشنواره هنرهای تجسمی شركت نمی كنند. حقیقی در ادامه سخنان خود بخش های مختلف جشنواره یازدهم را نام برد و اعلام نمود: امسال ۵ هزار و ۷۶۱ هنرمند با بیشتر از ۱۳ هزار اثر در جشنواره شركت كردند كه از این میان، ۳ هزار و ۵۰۵ هنرمند از شهرستان شركت كرده اند. دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در انتهای سخنان خود تاكید كرد: هنرهای تجسمی در ایران جوان است. ما باید با جهان همسو باشیم و قدم برداریم و در عین حال هویت مان را حفظ نماییم. قصد ما در این جشنواره این بود كه با روایت بومی و ملی و حفظ هویت مان، جهانی هم باشیم. در ادامه هادی مظفری مدیركل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اعلام نمود كه وزیر ارشاد در مراسم اختتامیه جشنواره حضور خواهد داشت. ایشان سپس یادداشتی را كه بیشتر شبیه یك دلنوشته بود قرائت كرد. درانتها نمایشگاه بخش مسابقه «طوبای زرین» با حضور معاون هنری وزیر راه اندازی شد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای امروز چهارشنبه ۱۰ بهمن؛ جشنواره تجسمی فجر بدون وزیر ارشاد كلید خورد بسته هستند Date | 30/01/2019