پیام های تبریک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به رییس جمهور منتخب

    Home  /  جشن  /  پیام های تبریک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به رییس جمهور منتخب

پیام های تبریک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به رییس جمهور منتخب Image

پیام های تبریک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به رییس جمهور منتخب

صد کادو: اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در پیام هایی انتخابات مسعود پزشکیان به عنوان رییس جمهور ایران را تبریک گفتند.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، بدنبال پیروزی مسعود پزشکیان در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران پیام های تبریک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و مجامع فرهنگی و هنری به شرح زیر است:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتی نوشت:
انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری در بین بهت و اندوه از شهادت آیت الله رئیسی در دو هفته پی در پی اجرا شد. به منتخب مردم ایران، دکتر مسعود پزشکیان تبریک عرض می کنم و از همه دست اندرکاران انتخابات خصوصاً همکارانم در وزارت کشور که آخرین ماموریت دولت مردمی را در نهایت امانت و پاکدستی به پایان رساندند خدا قوت می گویم. برنده انتخابات رهبری حکیم و فرزانه و امت قهرمان ما بودند که خواب دشمنان برای کاهش مشروعیت مردمی نهضت امام راحل(ره) و نظام برساخته آنرا بار دیگر آشفته کردند. چراغی را که ایزد بر فروزد / گر ابله پف کند ریشش بسوزد

مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی
رییس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی در پیامی، انتخاب «مسعود پزشکیان» در چهاردهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.
در یادداشت کاظم موسوی بجنوردی آمده است:
جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان
رییس جمهور منتخب ملّت ایران
انتخاب شایسته تان با رأی قاطع مردم در حماسه‌ی چهاردهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری که در جمعه‌ی نیمه‌ی تیرماه رقم خورد، موجی از امید و آرزو پدید آورد و مایه‌ی مسرّت همگان شد. شما تبلور اراده‌ی هم میهنان تان هستید و ضمن عرض تبریک و تهنیت، از درگاه ایزد منّان، توفیق بیش از پیش تان در نیل به اهداف وطنی را مسئلت می کنم.

رضا کیانیان، هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون با واکنش نشان دادن به چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مسعود پزشکیان در صفحه مجازی اش اینطور نوشته است:
«ز عمل کار برآید به سخن دانی نیست
از دولت پزشکیان مطالبات جدی داشته باشیم ایران سرزمین همه ۸۵ میلیون نفر است»
مهدی فرجی، تهیه کننده سریال «نون خ» بعد از اعلام نتیجه انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری در یک استوری که منتشر نموده نوشته است:
«به نام خدا انتخابات با سربلندی مردم ایران پایان یافت، تبریک به مردم عزیز ایران، تبریک به منتخب مردم جناب آقای دکتر پزشکیان و هواداران ایشان، این انتخابات سه گروه داشت:
۱-اصلاح طلبان ۲-اصولگرایان ۳-حدود ۵۰ درصد از مردم که در انتخابات شرکت نکردند. گروه سوم را به رسمیت بشناسیم و به خواسته های آنها دقت کنیم.»
سید علی صالحی نیز بازیگر سینما و تلویزیون با طرح درخواستی جدید از رییس جمهور منتخب با انتشار عکسی از سعید جلیلی و برگه رای خود که به مسعود پزشکیان داده است نوشته است: «دکتر پزشکیان عزیز حالا نوبت شماست یا علی.»
بهنوش بختیاری نیز نوشته است: «یادتون نرود، به شرفتون قسم خوردید که هر کاری از دستتون بر میاد برای حق و حقوق هر ایرانی انجام بدید… فقر را ریشه کن کنید… اخلاق را باردیگر برگردانید… معجزه کنید… ما تنها امیدمان به شماست و من خوشحالم که سواد شما اساسا وجدانی برای شما آورده».

محمدصالح مفتاح، دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما نیز توییتی نوشته است: تبریک به آقای پزشکیان؛ امیدوار هستم در انتخابات بعد، مشارکت به نصاب های بالاتری برسد و مردم به سیاست امیدوار شوند.

ایمان شمسایی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت و مدیرکل پیشین مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد بعد از انتخاب مسعود پزشکیان، به عنوان نهمین رییس جمهور ایران در پیامی که در اینستاگرام منتشر کرد، نوشت:
سلام آقای دکتر پزشکیان
رییس جمهور محترم ایران
به شما و هواداران تان از سرزمین وحی تبریک عرض می کنم و امیدوار هستم عنایت رسول مکرم اسلام و ائمه طاهرین سلام الله علیهم اجمعین شامل حال شما و مردم گردد و در انجام وظایف تان موفق شوید.
رئیس جمهور شهید که اتفاقا در استان شما جانش فدای خدمت به مردم شد ساده زیست و پرکار و مردمی بود و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند در عین صمیمیت با دوستان با دشمنان انقلاب مرزبندی داشت.
امید است شما هم با تأسی از امیرالمومنین که خودرا مرید ایشان می دانید ادامه دهنده ی راه شهید جمهور و همچون گذشته خصوصاً روزهای دفاع مقدس و نمایندگی مردم شریف تبریز پای کار مردم و انقلاب باشید.
راحله امینیان، مجری برنامه های تلویزیونی هم در واکنش به انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رییس جمهور کشورمان در صفحه مجازی اش اینطور نوشت:
و اما امروز…
به آقای دکتر پزشکیان نهمین رییس جمهور کشورمان که با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزارو ۴۰۳ نفر رای توانستند به جایگاه ریاست جمهوری برسند تبریک می گم. برای ایشان که بطور قطع روزهای سختی را در جایگاه رییس جمهور پیش رو دارند و باید خودرا خادم همه مردم شامل آنها که به ایشان رای دادند و چه آنها که که منتخبشان نبودند و همین طور ۵۰ درصدی که پای صندوق های رای نیامدند بدانند، آرزوی توفیق می کنم و امیدوار هستم به تمام وعده های خود در پیشگاه کشور و مردم صادق باشند.»
محمد سرشار، نویسنده حوزه کودک هم با انتشار عکسی از مسعود پزشکیان در یک استوری اینطور واکنش نشان داده است:
«پیروز بزرگ این انتخابات مردم ایران و صندوق رای بودند. از امروز رقابت ها پایان می یابد و فصل همدلی و همکاری برای پیشرفت ایران عزیز شروع می شود. برای آقای دکتر مسعود پزشکیان در این مسئولیت بزرگ آرزوی موفقیت دارم امیدوار هستم مولا علی(ع) یاور و دست گیر ایشان باشد.»
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار پیامی ضمن تشکر از حضور هم دلانه و آگاهانه مردم در دو دوره انتخابات به رییس جمهور منتخب ایران، دکتر مسعود پزشکیان تبریک گفت.

حجت الاسلام خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام تبریک انتخاب مسعود پزشکیان آورده است:
«از حضور هم دلانه و آگاهانه مردم عزیز کشورمان در دو دوره انتخابات که پیام حضورشان در انتخابات کاملا دیدنی و شنیدنی بود، تشکر و قدردانی کرده و به رییس جمهور منتخب ایران جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان تبریک عرض می کنم و ان شاءالله ایران اسلامی با عملکرد شایسته دولت چهاردهم زمینه های حضور و مشارکت آگاهانه بیش از پیش مردم در حوزه های سیاسی و اجتماعی را شاهد خواهد بود.
این پیروزی باشکوه؛ نماد اراده و عزم ملی و مشت محکمی بر دهان بدخواهان نظام اسلامی -که دنبال القای برخی مسائل دیگر بودند- است و همه سپاسگزار هدایت و ارشاد مدبّرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در همه مراحل انتخابات هستیم.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد عالی سیاست گذار علم و فرهنگ ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای دکتر پزشکیان به عنوان چهاردهمین رییس جمهور ایران اسلامی، آمادگی دارد تا دولت چهاردهم را در راه اعتلا و پیشرفت کشور، یاری کرده و شاهد پیشرفت و تعالی علم و فرهنگ کشور در سایه توجه بیش از پیش به سرمایه های علمی و فرهنگی کشور باشیم.»
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در شبکه ایکس (توئیتر) برای انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رییس جمهور ایران نوشت: «انتخاب تاریخی ملت ایران را از صمیم قلب به برادر انقلابی، شایسته و مردمی، دکتر ‎مسعود پزشکیان تبریک گفته و موفقیت ایشان را در مسئولیت سنگین ‎ریاست جمهوری از خداوند متعال خواهانم. او امروز متعلق به همه ملت ایران است.»

منبع:

Author | صدکادو Comments | 0 Date | 09/07/2024

leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.