وزیر ارشاد در تالار وحدت رأی داد وزیر ارشاد خبر داد: افزایش مشارکت به نسبت دور اول

    Home  /  جشن  /  وزیر ارشاد در تالار وحدت رأی داد وزیر ارشاد خبر داد: افزایش مشارکت به نسبت دور اول

وزیر ارشاد در تالار وحدت رأی داد وزیر ارشاد خبر داد: افزایش مشارکت به نسبت دور اول Image

وزیر ارشاد در تالار وحدت رأی داد وزیر ارشاد خبر داد: افزایش مشارکت به نسبت دور اول

به گزارش صد کادو، محمدمهدی اسماعیلی با حضور در تالار وحدت، رای خویش را به صندوق انداخت و از هنرمندان دعوت کرد که پای صندوق رای بیایند. وی همینطور از رشد مشارکت در دور دوم انتخابات اطلاع داد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دقایق ابتدایی آغاز رای گیری از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در تالار وحدت تهران حضور داشت و با حاضران به گفتگو نشسته بود.
او سپس با حضور در جمع خبرنگاران، به آنها خسته نباشید گفت و هنرمندان را به رای دادن در انتخابات دعوت کرد.
اسماعیلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم در این انتخابات بلوغ سیاسی بالای خودشان را به منصه نمایش می گذارند. در یک هفته دو انتخابات سراسری بزرگ با حضور مردم درحال برگزاری است و این شاید در هیچ جای دنیا با این شکل، آرامش، امنیت و آزادی در بیان دیدگاه ها در چنین سطحی نداریم. انتخابات برای مردم است و تعیین گنندگان آن مردم هستند و ان شالله هرآنچه مردم تشخیص بدهند و رای اکثریت پشت سر هر نامزدی قرار بگیرد، همه ما موظفیم که به فرد منتخب مردم ایران کمک نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس در رابطه با این که نامزد اصلح چه خصوصیت دارد؟ اظهار نمود: اصلح کسی است که بتواند بیشتر بهتر و قوی تر مسیری که رئیس جمهور شهیدمان آغاز کردند و به علت شهادتشان خیلی از کارها که در آستانه نتیجه دادن و میوه دادن است بتواند این محصول را ادامه دهد. برای من بعنوان یک عضو، دولت شهید رییسی بیشتر از همه مطلوبیت دارد. امیدوارم مردم هم هر آن چه تشخیص دادند به این انتخاب نزدیکتر باشند.
اسماعیلی در رابطه با این که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در دوره دوم تا چه میزان اخلاق را رعایت کزدند؟ اظهار نمود: طبیعت انتخابات یک فضای پرهیجان است. یک جاهایی هم گرفتار افت و لغزش هایی هم شدند و این طبیعی است اما به هر حال معدل کار بالاست و من فکر می کنم آن چیزی که این هفته شاهد بودیم، رقابت شانه به شانه نزدیک و انشالله هر آن چه که شاهد آن باشیم به نفع مردم عزیز ایران باشد.
وی همینطور در رابطه با نقش هنرمندان در رقم زدن انتخابات پرشور هم بیان نمود: ما در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تمرکزی برای محل حضور هنرمندانمان قرار دهیم. به هر حال هنرمندان عزیز ما مطالباتی دارند و گروههای مرجع جامعه هستند. این اتفاقی که اینجا رخ داده که از بخش های مختلف هنری همچون پیشکسوتان در اینجا حضور دارند، خود یک انگیزه قوی برای عموم هنرمندان و علاقمندان اهالی هنر بوجود می آورد که آنها هم در صحنه باشند. هنرمندان هم تالار وحدت را خانه خودشان می دانند. امیدوارم بازتاب آن به افزایش مشارکت مردم در انتخابات منجر شود.

بعد از آن، محمدمهدی اسماعیلی در صف طولانی تشکیل شده برای رای دادن در تالار وحدت ایستاد تا رای خویش را به صندوق بیاندازد.
او در حین رای دادن نیز بیان نمود: خداوند ان شالله جمهوری اسلامی، نظام مقدس ما را در این امتحان هم سربلند کند.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری منتخب، رئیس جمهور همه مردم ایران است و برای موفقیت او، همه ما موظف به کمک هستیم. امیدواریم هرکدام از این دو بزرگوار در مسند ریاست جمهوری قرار گرفتند، کارهای بزرگی که در کشور شده بخصوص در این سه سال رئیس جمهور شهید ما بنا گذاشتند، این مسیر را با قوت ادامه دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از رای دادن هم پشت میکروفون رفت و رقابت شانه به شانه و سخت در انتخابات ایران را نشانگر بلوغ سیاسی جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: در کمتر از ۸ روز مردم عزیز ما در دو صحنه مهم انتخابات ریاست جمهوری حاضر شدند. چیزی که بیشتر از همه درخشش دارد، حضور قوی، آرامش و امنیت و آزادی بسیار بالا در بیان دیدگاه ها، برگزاری اجتماعات و بیان احساسات و همه محاسنی که در برگزاری انتخابات مطلوب می شود عنوان نمود، همه در یک جا در انتخابات ما وجود داشت. دولت با همه توان فضا را برای دوره انتقال آماده کرد.
وی تصریح کرد: همه تلاش کردند که فضای انتخابات به نحو مطلوبی جلو برود و همه در یک فضای باز و آرام و با احترام، رئیس جمهور خویش را انتخابات کنند. این که انتخابات به دور دوم کشیده شد، نشانگر رقابت سخت و در عین حال شانه به شانه با رعایت اصول، نشانگر بلوغ سیاسی جمهوری اسلامی است. ما امروز شاهد حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در کنار مردم در تالار وحدت برای فرآیند دریافت رای هستیم و من از حضور همه هنرمندان، اهالی رسانه و فرهنگ تشکر می کنم.
اسماعیلی اضافه کرد: مردم ایران یک تجربه موفق را پیش رو دارند. آنها این کارنامه را دیده اند و در معرض قضاوت بوده است و امروز در سال ۱۴۰۳ خیلی از مشکلات به فرصت های جدید برای جمهوری اسلامی بدل شده است. امیدوارم در همین ساعات باقیمانده از دریافت رای، این آرامش در کشور ادامه داشته باشد و رئیس جمهور منتخب بتواند با پشتوانه ارای بالا مسیر نورانی دولت آیت الله رئیسی را ادامه دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور در جمع هنرمندان، در رابطه با انتخابات دور دوم اظهار داشت: الحمدالله حضور خیلی خوب است. برآوردهایی که همکاران در وزارت کشور دارند، نشان داده است که حضور مردم نسبت به ساعات مشابه هفته گذشته (دور اول) رشد خوبی داشته و امیدواریم این روند رشد هنمچنان ادامه داشته باشد.
گفت وگوی وزیر ارشاد با خبرنگاران:

منبع:

Author | صدکادو Comments | 0 Date | 07/07/2024

leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.