مقدم مطرح كرد؛ ویژه برنامه های هفته خانواده تا ۱۶ تیر ادامه دارد

    Home  /  جشن  /  مقدم مطرح كرد؛ ویژه برنامه های هفته خانواده تا ۱۶ تیر ادامه دارد

مقدم مطرح كرد؛ ویژه برنامه های هفته خانواده تا ۱۶ تیر ادامه دارد Image

مقدم مطرح كرد؛ ویژه برنامه های هفته خانواده تا ۱۶ تیر ادامه دارد

به گزارش صد کادو، رئیس فرهنگسرای خانواده اظهار داشت: ویژه برنامه های هفته ملی خانواده با هدف اهمیت و عظمت ساختار خانواده از ۱۱ تیر شروع شده و تا ۱۶ تیر در فرهنگسرای خانواده ادامه دارد.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، ویژه برنامه های هفته ملی خانواده با هدف ارتقای کیفیت زندگی، تحکیم بنیان خانواده و ارتقای نشاط در خانواده ها به میزبانی فرهنگسرای خانواده برگزار می گردد.
شیوا مقدم رئیس فرهنگسرای خانواده در رابطه با برنامه های این مرکز بمناسبت هفته خانواده اظهار داشت: با عنایت به اهمیت و عظمت ساختار خانواده از نگاه قرآن به منظور ایجاد جامعه ای خانواده محور بر پایه الگوی اسلامی «هم اندیشی بانوان مدیر و فعال قرآنی» برگزار می گردد.
وی افزود: نوجوانی را میتوان مهم ترین دوره زندگی هر فرد دانست که خصوصیت های رشدی آن می تواند بـر اختلالات روانی رفتاری فرد در آینده اثر بگذارد همینطور مسائل خانواده و نوجوانان در جامعه ما از حساسیت زیادی برخـوردار اسـت، خـانواده بـه عنوان یک عامل اساسی برای حفظ سلامت جامعه به حساب می آید، علاوه بر این، خانواده بعنوان یک واحد زیستی_اجتماعی در جهت تربیت و پرورش ابعـاد مختلـف روحـی_روانـی و رشد عاطفی مطلوب اعضاء جدید جامعه که کودکان و نوجوانان هستند نقـش اساسـی ایفا می کند، ازاین رو کتابچه «نوجوانانه» به منظور معرفی کتاب های در رابطه با حوزه نوجوانان و خانواده در هفته ملی خانواده منتشر می شود.
مقدم اظهار داشت: همایش «خانواده خشنود» با سخنرانی اساتید مطرح در حوزه روانشناسی و خانواده با اعطای گواهینامه معتبر ویژه متخصصان و علاقه مندان حوزه سلامت و خانواده همزمان با هفته ملی خانواده برگزار می گردد. همایش «خانواده دوست داشتنی من» با حضور خانواده شهرداری منطقه شش در یک فضای صمیمانه برگزار می گردد.
وی افزود: دستیابی به یک خانواده ایده آل و سالم بعنوان پایه های یک جامعه سالم ضروری است همه اعضای خانواده و بخصوص زن و شوهر نقش خویش را به درستی ایفا کنند و لازمه خانواده ایده آل، تربیت صحیح و اصولی کودک است بدین منظور کارگاه «خانواده سالم» از دیگر برنامه های این مرکز بمناسبت هفته ملی خانواده است. نمایش «ریشه درخت» و نمایشنامه خوانی «من و پدرم» به کارگردانی زهرا جربان با هدف گسترش فرهنگ آرامش و مهربانی در سالن نمایش فرهنگسرای خانواده اجرا می شود.
رییس فرهنگسرای خانواده اظهار داشت: کنسرت موسیقی خانواده به سرپرستی شاهرخ شیردوست از دیگر برنامه های این مرکز بمناسبت هفته ملی خانواده است.
روز ۲۵ ذیحجه از سال ۱۳۸۶ بعنوان روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است؛ علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره دهر که راجع به خانواده و استقامت پایه های آن است، عنوان شده است. این سوره در شأن خاندان پیامبر (ص) است و به همین مناسبت از جانب شورای فرهنگ عمومی همراه با تکریم بازنشستگان روز خانواده هم نام گذاری شده است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای مقدم مطرح كرد؛ ویژه برنامه های هفته خانواده تا ۱۶ تیر ادامه دارد بسته هستند Date | 04/07/2024