هفته فرهنگی همدان در ارمنستان

    Home  /  جشن  /  هفته فرهنگی همدان در ارمنستان

هفته فرهنگی همدان در ارمنستان Image

هفته فرهنگی همدان در ارمنستان

صد کادو: هفته فرهنگی همدان ۱۸ تا ۲۷ بهمن ماه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در ایروان پایتخت ارمنستان انجام می شود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی همدان در ارمنستان که به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همزمان با ایام الله دهه فجر و روز ملی ایران برگزار می شود، سبحانی _ سفیر جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان و هیأت همراه و برخی مسئولان گردشگری و فرهنگی ارمنستان، ایرانیان مقیم در ایروان و جامعه فرهنگی و هنری ارمنستان حضور می یابند.
نمایشگاهی از توانمندی های هنری و صنایع دستی هنرمندان چیره دست همدانی (۱۸ تا ۲۷ بهمن ماه) با هدف معرفی ظرفیتهای فرهنگی و هنری استان همدان، در سالن مسجد کبود راه اندازی و هنرمندان به معرفی صنایع دستی همدان همچون چرم، سفال و مرواربافی می پردازند.
گروه موسیقی سنتی «آیین» از استان همدان در این هفته فرهنگی حاضر است و در مکان هایی همچون دانشگاه هنر ارمنستان، دانشگاه اسلونی و کتابخانه ملی، همین طور مجتمع آموزشی شهید فهمیده اجرا خواهد داشت.
گروه موسیقی آیین اعزامی از جمهوری اسلامی ایران (۲۰ بهمن ماه) در مراسم روز ملی در شهر ایروان به اجرا خواهد پرداخت و (۲۱ بهمن ماه) نیز در استان سیونیک شهر قاپان به اجرای موسیقی می پردازند.
اجرای نقالی از دیگر برنامه های هفته فرهنگی همدان در ارمنستان است که به روایت بخشهایی از شاهنامه برای مخاطبان خواهد پرداخت.
بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بگفته محمد اسدی موحد _ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، معرفی ظرفیتهای فرهنگی و هنری استانهای کشور بمنظور توسعه اقتصاد فرهنگ از برنامه های مورد تاکید این رایزنی است که امید است در سال آینده بتوانیم هفته فرهنگی چند استان دیگر را در ارمنستان داشته باشیم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای هفته فرهنگی همدان در ارمنستان بسته هستند Date | 10/02/2024