جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟

    Home  /  جشن  /  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟ Image

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟

صد کادو: به سبب همکاری نکردن و انجام ندادن تعهدات استانداری همدان، میزبانی این استان برای بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مبهم است.
به گزارش صد کادو به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی از دبیر خانه بیست وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، برگزاری این رویداد مهم و بین المللی هنرهای نمایشی، به علت انجام ندادن تعهدات استانداری همدان، با چالشی جدی و ابهام روبه رو شده است.
بااینکه از اسفند سال گذشته، رایزنی و برگزاری نشست های حضوری و غیرحضوری برای برگزاری هرچه بهتر بیست وهشتمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان شروع شده است، اما به علت همکاری نکردن استاندار همدان، فراخوان جشنواره هنوز منتشر نشده است.

در همین ارتباط، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: «باوجود اینکه در جلسه حضوری با استاندار همدان به توافق مشارکت پنجاه درصدی برای برگزاری جشنواره رسیدیم، اما در این زمان، هیچ همکاری و حمایتی از جانب استاندار مشاهده نشده است.»

او اضافه کرد: «با اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار کوشش کرد تا این جشنواره مهم و باسابقه، در استان کهن همدان باقی بماند و برای نشان دادن حسن نیت خود، سال گذشته، تمامی اعتبار برگزاری این رویداد را متقبل شد، بازهم همکاری مناسب از طرف میزبان به عمل نیامد که ما را به این نتیجه رساند که گویا استانداری همدان، اصولا تمایلی برای برگزاری این جشنواره در آن شهر تاریخی و فرهنگی ندارد.»

مدیرکل هنرهای نمایشی با تکیه بر لزوم برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در زمان مشخص شده، از بررسی انتخابهای پیشِ رو برای میزبانی این جشنواره اطلاع داد تا هنرمندان شریف عرصه تئاتر کودک و نوجونان، با آسودگی و آرامش، به فکر تولید نمایش برای فرزندان آینده ساز ایران باشند و خانواده ها و کودکان و نوجوانان بعنوان مخاطبان اصلی این رویداد، از این آثار بهره ببرند.

همین طور امیر مشهدی عباس، دبیر بیست وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، کاهش شدید حمایت های مسئولان استان همدان از این رویداد پارسال را دلیل نارضایتی خیلی از هنرمندان دانست که از همان زمان خواهان جابجایی این جشنواره از همدان شدند.

وی در این ارتباط اضافه کرد: «با اینکه مردم شریف همدان سال ها در راستای برگزاری این رویداد و ایجاد نشاط و شادمانی آن کوشیده اند، اما همکاری نکردن استانداری در یک سال گذشته، موجب می شود این استان مثل سالهای پیشین، دیگر شاهد شادی کودکان و نوجوانان و حضور هنرمندان داخلی و خارجی نباشد. امید دارم جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، امسال در شهری برگزار گردد که مسئولان قدرش را بیشتر بدانند.»

استان میزبان و زمان دقیق برگزاری بیست وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟ بسته هستند Date | 14/08/2023