با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور؛ رونمایی از سه طرح فرهنگی و آموزشی در سواحل مکران

    Home  /  جشن  /  با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور؛ رونمایی از سه طرح فرهنگی و آموزشی در سواحل مکران

با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور؛ رونمایی از سه طرح فرهنگی و آموزشی در سواحل مکران

صد کادو: صد کادو: با حضور حسین دهقان نماینده ویژه رییس جمهور در سواحل مکران سه طرح بزرگ فرهنگی عقیق، مشکات و نام در سواحل مکران رونمایی گردید.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، با حضور حسین دهقان نماینده ویژه رییس جمهور در سواحل مکران طی مراسمی از سه طرح بزرگ فرهنگی، اجتماعی و آموزشیِ عقیق، مشکات و نام در سواحل مکران رونمایی گردید. این طرح ها با انعقاد دو توافق نامه بین شورای توسعه سواحل مکران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مرحله اجرا رسیدند.
حسین دهقان، نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای توسعه مکران در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: ما در زمینه مکران یک عقب ماندگی تاریخ داریم که باید در یک بازه زمانی کوتاه آنرا جبران نماییم. این بازه زمانی نیز از نظر من بیش از ۵ تا ۶ سال نیست. یعنی ما اگر جایگاه، نقش و کارکردی برای این منطقه می خواهیم قائل شویم، فقط همین مقدار وقت داریم.
وی خطاب به نمایندگان ارگان ها و وزارت خانه های مختلف که در این جلسه شرکت کرده بودند، اشاره کرد: شما به هیچ عنوان قرار نیست به عقب برگردید چونکه نگاه ما به جلو است و کارهایی که در پیش داریم بدین سبب ما باید انرژی مان را روی اولویت هایی که نقش اساسی در کار ما دارند متمرکز نماییم تا بتوانیم با قدمهای بلندی به آنچه که می خواهیم برسیم. ما در این مجموعه نه دنبال عقب گرد، نه دنبال مقصر، نه دنبال متهم سازی هستیم و نه دنبال بررسی کوتاهی های عامدانه جفاهای جاهلانه هستیم.
دبیر شورای توسعه مکران بر لزوم خلق منابع مالی در این اقدامات اصرار کرد و اظهار داشت: اگر تصور ما بر این است که می توانیم منابع خیلی عظیمی را بسیج و منتقل نماییم، چنین چیزی نیست بدین سبب ما راهی نداریم جز این که هر کسی بتواند در زمینه خودش خلق منبع درآمد کند. این خلق منبع از چند روش همچون خلاقیت و هم افزایی امکان پذیر است. بدین سبب ما باید امکانات مان در ارتباط با اهداف مان متمرکز نماییم. بسیج همگانی داشته باشیم و فعالیت هایمان در حد رفع تکلیف نباشد. به یاد داشته باشید که حالا خدا به همه ما توفیق داده و این فضای لایتناهی را فراهم نموده و شکر این نعمت این است که در این فضای به وجود آمده برای کشور و مردم محلی یک اتفاقی را رقم بزنیم.
انعقاد دو تفاهمنامه در حاشیه این جلسه همین طور با حضور غلامحسین حسینی نیا رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دبیرخانه شورای توسعه مکران و با حضور مهدی مسکنی، معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توافق نامه معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شورای توسعه مکران نیز منعقد گردید.
طرح عقیق (توانمندسازی اقتصادی شهروندان حوزه مکران)، مشکات (مهارت های شبکه کارآفرینی ایده های توانمند) و بام (برترین آموزش های محلی منطقه مکران) با تأکید بر توانمندسازی شهروندان بومی مکران و استان سیستان و بلوچستان کلید خورده است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور؛ رونمایی از سه طرح فرهنگی و آموزشی در سواحل مکران بسته هستند Date | 04/02/2023