قاضی زاده هاشمی خبر داد: افزایش ۷ برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری

    Home  /  جشن  /  قاضی زاده هاشمی خبر داد: افزایش ۷ برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری

قاضی زاده هاشمی خبر داد: افزایش ۷ برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری Image

قاضی زاده هاشمی خبر داد: افزایش ۷ برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری

به گزارش صد کادو، خراسان جنوبی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از افزایش هفت برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری اطلاع داد و اظهار داشت: برای کار در قسمت خصوصی و تعاونی محدودیت منابع به شرط همراهی بانکها نداریم.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، امروز جمعه ۱۴ بهمن در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی اظهار داشت: شورایعالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، شورای قانونی و تنها شورای فرهنگی و عملیاتی و دارای برش استانی و شهرستانی است.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، وی از وجود ۴۷۰ گلزار با هزار و ۹۶۲ مزار شهید در خراسان جنوبی اطلاع داد و اضافه کرد: از این تعداد ۴۴۱ گلزار ساماندهی شده و در مسافرت رئیس جمهور به استان ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزارهای شهدای استان اختصاص یافته که یک سوم آن تابحال تخصیص یافته و با تخصیص کامل اعتبار، ساماندهی گلزار شهدا تسریع خواهد شد.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در بودجه سالجاری یک درصد اعتبارات جاری کشور را به مصوبات این شورا اختصاص داده که مورد استقبال دولت هم قرار گرفته است و هر دستگاهی در استان با مجوز بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند این اعتبار را هزینه کند و تکلیف قانونی می باشد بنابراین باید دستگاه ها در انتهای سال گزارش عملکرد عرضه کنند.
وی ادامه داد: شورایعالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، قدرت تصمیم گیری بالایی دارد و مصوبات آنها قابل اجرا و دارای پیوست بودجه ای است از طرفی این شورا هم موضوعات حوزه ترویجی و هم حوزه تکریمی را دنبال می کند و در کشور نظیر ندارد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حوزه اشتغال جامعه ایثارگری ۹۱۶ نفر در سامانه کاریابی استان ثبت نام کردند که نسبت به سال قبل رشد دارد، از این تعداد ۱۰۶ نفر از فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد و فرزند شهدا هستند که نسبت به سال قبل کاهش دارد.
وی بیان نمود: در ۹ ماه سال جاری ۲۲۰ نفر از فرزندان ایثارگر استخدام شدند اما امسال از محل بند “ج” ماده ۸۷ در خراسان جنوبی ۲۴۵ نفر مجوز جذب استخدامی داشته ایم که تابحال ۷۵ نفر جذب شدند و از این ظرفیت قانونی به درستی استفاده نشده چونکه نسبت شهر، نیاز دستگاه ها، تحصیلات و توزیع جغرافیایی لحاظ نشده و باید اصلاح گردد.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: ۲۷ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد در کشور داریم که برپایه قانون، دولت مکلف به جذب آنان است و برای باقی ایثارگران سهیمه استخدام ۲۵ درصد است.
وی اظهار داشت: در زمینه تبدیل وضعیت ایثارگران استان ۸۳۵ مجوز داشته اید که ۷۵۷ نفر جذب شدند و ۸۷ مورد باقی مانده است که باید اخطار لازم برای تعیین تکلیف افراد باقیمانده هم داده شود.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به الکترونیکی و هوشمند شدن خدمات، اظهار نمود: ایثارگران و ترویج ایثار و شهادت مسأله یک دستگاه نیست و همه مردم و تمامی دستگاه ها در این حوزه مسئول هستند، بنیاد شهید و امور ایثارگران هم دستگاه هماهنگ کننده است.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: در دوره جدید مدیریتی بنیاد شهید، ایجاد هماهنگی بین بخشی در حوزه ایثارگران و حرکت رو به بیرون در حال انجام می باشد که هم مردم و هم مسئولان کارها را دنبال کنند.
وی ادامه داد: ۱۲۸ میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی خراسان جنوبی است اما توزیع اعتبارات خرد امکان دارد سبب بدهکاری افراد و محقق نشدن برنامه اشتغالزایی شود که پیشنهاد ما اینست کارآفرینان برای ایجاد اشتغال ورود پیدا کنند و از ظرفیت خانواده شهدا و ایثارگران استفاده گردد.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: از چهار هزار و ۷۲۰ مسکن مورد نیاز برای ایثارگران خراسان جنوبی، تعداد زیادی باقی مانده است و در زمینه تأمین مسکن در این استان عقب هستیم؛ توزیع زمین و پرداخت تسهیلات مشکلی از فرد حل نمی کند بلکه باید ساخت مسکن به پیمانکاران و انبوه سازان مطمئن و خبره سپرده شود.
قاضی زاده هاشمی ضمن اشاره به پرداخت ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ایثارگران خراسان جنوبی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان عملکرد بیمه دی تا پایان شهریور ماه به همه مراکز درمانی استان پرداخت شده است.
وی ضمن اشاره به ابلاغ طرح سپاس توسط دولت افزود: سال قبل ۴۰۰ هزار دیدار با خانواده شهدا داشتیم که باید این دیدارها ادامه دار باشد و از زمانی که آمده ام با افزایش دیدارها مراجعات خانواده ایثارگران به بنیاد کاسته شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در خراسان جنوبی بیشترین توجه را در حوزه ایثار و شهادت داریم و کمترین مشکلات در ارتباط با خانواده شاهد و ایثارگر وجود دارد، ساماندهی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مسکن و اشتغال از موضوعات خاص است که پیگیری های ویژه را برای آنها داریم.
وی بیان نمود: یک سری دارایی در خراسان جنوبی داریم که اگر کمک نماییم تبدیل به احسن شود تمامی ارزش آن در استان هزینه خواهد شد همینطور طرح جامع دارایی های بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان دنبال شود.
قاضی زاده هاشمی همینطور در یادواره شهدای انقلاب خراسان جنوبی، اظهار نمود: شهید می تواند پیرمرد یا طفل، زن یا مرد و حضرت فاطمه(س) یا حضرت علی(ع) باشد.
وی ادامه داد: شهید متعلق به یک مذهب نیست و می تواند مولوی اهل سنت باشد اما برای دفاع از حق و حقانیت نظام اسلامی به شهادت برسد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه جذابیت این برنامه در اینست که فرزندان شهدا برگزار کننده و میزبان هستند، تاکید کرد: فرزندان شهدا در این خطه نشان دادند که مؤثر هستند و ادامه دهنده راه پدرشان هستند.
قاضی زاده هاشمی با استناد به آیات قرآن کریم، خاطرنشان کرد: در مقابل مفهوم موت خداوند برای شهدا واژه احیا را بکار می برد یعنی شهدا در این عالم زنده، فعال و کنشگر هستند.
وی به تفسیر و تشریح مقام و منزلت شهدا در نزد خدا پرداخت و اظهار داشت: شهید شخصیتی است که در طول تاریخ تکرار می شود و در هر دوره ای مجاهدان فی سبیل الله آماده جانفشانی هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به این که قلب ملت بزرگ ایران همیشه با اهل بیت(ع) و حق و حقیقت است و همچنان درحال ایثار و ایستادگی هستند، اظهار داشت: ستارگان شبهای تاریک این عالم شهدا هستند و هر وقت مشکلی برای کشور پیش می آید شهدا به میدان می آیند و همه مسائل حل می شود.
به قول وی؛ شهدا خویش را ذوب در خداوند تبارک و تعالی کردند و آنچه خداوند از آنها می خواست در عمل محقق کردند و خداوند هم چه خوب پاداش عملشان را می دهد.
قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: ما هم با برگزاری گرامیداشت های مختلف به یاد شهدا هستیم و شهدا هم هیچگاه کشور را رها نکردند و همیشه در میدان دفاع هستند.
وی ابراز امیدواری کرد: همیشه ادامه دهنده راه شهدا باشیم و نعمتی بزرگی را که شهدا به ما هدیه کردند به خوبی به نتیجه برسانیم و عامل چیزی باشیم که شهدا از ما خواسته اند.
قاضی زاده هاشمی، روز گذشته وارد بیرجند شد و در نشست هم اندیشی با نخبگان، کارآفرینان، تشکل ها و اعضای هیات اندیشه ورز شاهد و ایثارگر خراسان جنوبی حضور یافت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای قاضی زاده هاشمی خبر داد: افزایش ۷ برابری تسهیلات خوداشتغالی حوزه ایثارگری بسته هستند Date | 03/02/2023