در دیدار اسماعیلی با سخنگوی دولت تركیه مطرح شد؛ غرب برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کند

    Home  /  جشن  /  در دیدار اسماعیلی با سخنگوی دولت تركیه مطرح شد؛ غرب برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کند

در دیدار اسماعیلی با سخنگوی دولت تركیه مطرح شد؛ غرب برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کند Image

در دیدار اسماعیلی با سخنگوی دولت تركیه مطرح شد؛ غرب برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کند

به گزارش صد کادو، اسماعیلی در دیداربا سخنگوی دولت ترکیه ورئیس اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی اظهار داشت: سیاست دولت سیزدهم توسعه روابط باهمسایگان بخصوص ترکیه است ونقاط مشترک فرهنگی دو کشور را نزدیکترمی کند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی که به منظور شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کرده است با فخرالدین آلتین، سخنگوی ریاست جمهوری و رئیس اجلاس ملاقات و گفتگو کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار بر عزم جمهوری اسلامی برای توسعه روابط دو کشور تاکید نمود.
وی اظهار داشت: با عنایت به مشترکات فرهنگی دو کشور، لازم است برای همگرایی در جهان اسلام در کنار هم باشیم و موفقیت هر یک، موفقیت دو کشور دوست و همسایه در منطقه قلمداد می شود.
محمد مهدی اسماعیلی اضافه کرد: ترکیه و ایران دشمنان مشترک دارند که تلاش می کنند کشورهای جهان اسلام کنار یکدیگر نباشند و ارتباط آنها توسعه نیابد. سیاست دولت سیزدهم تعمیق ارتباطات همسایگی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای مجازی و تلاش رسانه های غربی را مخدوش ساختن چهره جهان اسلام نزد افکار عمومی دانست و تصریح کرد: رسانه های معاند کوشش می کنند چهره خشونت آمیز از اسلام نشان دهند. ایران و ترکیه می توانند با همکاری مشترک در این حوزه نقشه دشمنان را خنثی کنند.
فخرالدین آلتین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و رئیس دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی هم در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به وزیر فرهنگ کشورمان اظهار داشت: امروز در جغرافیایی به سر می بریم که نیروهای خارجی امنیت منطقه را به خطر انداخته اند و همکاری دو کشور دوست و هم منطقه می تواند در حل این مسأله با تعمیق ارتباطات فرهنگی راهگشا باشد.
آلتین در انتها ابراز امیدواری کرد که سند همکاری دوجانبه مطبوعاتی و اطلاع رسانی ترکیه و ایران در مسافرت آتی رؤسای جمهور دو کشور به امضا برسد.
همچنین محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن شرکت در ضیافت شام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با وی دیدار نمود.
دوازدهمین اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی ۲۹ و ۳۰ مهرماه در استانبول برپاست.
سازمان همکاری اسلامی (OIC)، دومین سازمان بین دولتی بعد از سازمان ملل متحد است که با عضویت ۵۷ کشور به گسترش بیشتر از چهار قاره است. سازمان صدای جمعی جهان اسلام و تضمین برای حفاظت و پشتیبانی از منافع جهان اسلام در روح ترویج صلح بین المللی و هماهنگی میان افراد مختلف جهان است و اجلاسیه وزرای اطلاع رسانی این سازمان تابحال یازده دوره آن برگزار شده است و دوازدهمین دوره آن در استانبول ترکیه برگزار می گردد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در دیدار اسماعیلی با سخنگوی دولت تركیه مطرح شد؛ غرب برای مخدوش کردن چهره اسلام تلاش می کند بسته هستند Date | 25/10/2022