سلیمانی با صد كادو مطرح كرد؛ چیزی به نام حجاب الزامی وجود ندارد

    Home  /  جشن  /  سلیمانی با صد كادو مطرح كرد؛ چیزی به نام حجاب الزامی وجود ندارد

سلیمانی با صد كادو مطرح كرد؛ چیزی به نام حجاب الزامی وجود ندارد Image

سلیمانی با صد كادو مطرح كرد؛ چیزی به نام حجاب الزامی وجود ندارد

به گزارش صد کادو، رییس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب کشور اظهار داشت: ما چیزی به نام حجاب الزامی نداریم، بلکه حجاب قانونی است؛ قانون جمهوری اسلامی ایران است که بانوان و آقایان باید با حجاب باشند.

اسدالله سلیمانی رییس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ما تولیدکنندگان محصولات حجاب دغدغه فرهنگی داریم، یعنی اولویت اول ما فرهنگی و اولویت دوم مان مسائل اقتصادیست و همین موضوع انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب را با دیگر همکاران مان در اتاق اصناف، اتحادیه ها و کارگروه ساماندهی مد و لباس متمایز می کند. البته این مسأله بدان معنا نیست که بتوانیم در مسائل ترویج فرهنگ حجاب، نظر کارشناسی بدهیم.
وی افزود: مسأله حجاب، دلیلهای زیادی دارد که می توان به دلیلهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و خانوادگی اشاره نمود و از آنجائیکه ۳۲ نهاد و سازمان برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بنا بود تا در ترویج فرهنگ حیا و عفاف کار کنند اما متأسفانه امروز شاهد می باشیم که بعد از آن مصوبه (سال ۸۵) و با گذشت ۱۶ سال هنوز اتفاقی نیفتاده است؛ یعنی کسانی که بودجه دریافت کرده اند و امکانات در اختیار دارند همچون صدا و سیما، وزارت صمت، سازمان گردشگری و وزارت آموزش و پرورش تا برای ترویج فرهنگ عفاف اقداماتی انجام دهند، خروجی آنها برگزاری یک نمایشگاه آن هم در هفته عفاف و حجاب شده است. نمایشگاهی که در یک اتاقک واقع در اداره و نهادشان برگزار کرده اند. زمانی که یک فروشگاه و نمایشگاهی در مقطعی چهار تا پنج روز برگزار شود، بطور قطع آن دیزاین و تنوعی که باید داشته باشد را ندارد و به نظرم این رویداد سبب ضد حجاب و یا ضد تبلیغ حجاب می شود و حتی می تواند بازخوردهای منفی داشته باشد.
* مسئولان خطر را احساس نمی کنند
رئیس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب اظهار داشت: زمانی که ما با چنین فضایی سر و کار داریم و زمانی که مسئولان و متولیان این امر در خواب هستند و سال ها تا خطر بغل گوششان نیاید و نبیند که خیابان های ما به چه صورت است و خانواده های ما به چه صورت تبدیل گشته اند و فضای جامعه به چه صورت شده است، متأسفانه بیدار نمی شوند و هنوز هم خواب هستند.
وی اضافه کرد: در چنین شرایطی مثل همیشه در طول این ۴۳ سال شاهد می باشیم که حتی امامین انقلاب بارها در ارتباط با حضور مردم و نقش مردم در پیشبرد اهداف نظام بارها صحبت کرده اند و در این شرایط مجبور هستند مردم وارد گود شوند و خود مردم وارد عمل شوند. این موکب هایی که دختران انقلاب به وجود آورده اند، شاید گره همه مشکلات را باز نکند و همه بی حجابی ها را درست نکند، اما بالاخره از یک جایی شروع شده است و دست مریزاد باید اظهار داشت که این کار را آغاز نموده اند و امیدواریم که این امر گسترش یابد.
سلیمانی اظهار داشت: اتفاقاً یکی از کارهایی که در زمینه ترویج حجاب باید زده شود این است که باید توسط خود خانم ها باشد؛ برای اینکه معتقدم بیشترین لطمه را از بدحجابی و بی حجابی را خود خانم ها متحمل می شوند. متلاشی شدن خانواده و طلاق ها از این همین مسأله نشأت می گیرد. زمانی که یک مرد از خانه اش بیرون می زند، ده ها خانم را مشاهده می کند که خودرا به انواع و اقسام آرایش ها و پوشش های نامناسب، در جلوی این آدم ها رژه می روند، انسان ها چقدر می توانند چشمشان را ببندند و زمین را نگاه کنند، طبعاً به زندگی اینها لطمه می رساند.
وی افزود: به نظر می آید در کنار کارهای ترویجی که همین موکب ها انجام می دهند، گشت ارشاد باید به عنوان یک نهاد سلبی، قانون را اجرا کند؛ چرا ما از گشت ارشاد به شکلی صحبت می نماییم که انگار مجموعه ای آمده است تا به مردم زور بگوید و یا اجبار کند. بلکه او قصد اجرای قانون را دارد. برای مثال اگر شاهد بی قانونی در سرچهارراه، جاده و بزرگراه باشیم، جز این است که مأمور راهنمایی و رانندگی جلوی تخلف را بگیرد یا باید بگوییم که چشمانش را ببندد و معترض تخلفات رانندگی نباشد. در بحث حجاب هم چنین موردی را شاهد می باشیم. نمی توانیم فضای جامعه را رها نماییم و امنیت کشور، حیا و عفاف کشور و کیان خانواده را نادیده بگیریم و چون گشت ارشاد به خانمی تذکر می دهد، او آغاز به سر و صدا کردن کند. اجتماع و محل عمومی جای مانور دادن با لباس خواب و لباس نامناسب و یا محل شخصی یا حیاط خلوت کسی نیست. همه باید رعایت نمایند همانطور که در دنیا نسبت به قوانین شأن احترام می گذارند و آنرا رعایت می کنند. حتی در کشور آمریکا که خودرا مهد تمدن می داند که بنظرم مهد توحش است، در همان کشور اگر کسی بخواهد مشروب بخرد، نمی تواند مشروبش را به آسانی در دست بگیرد و در خیابان راه بیفتد بلکه باید مشروب را در پاکت بگذارد.
زمانی که کسی قانون را زیر پا بگذارد، گشت ارشاد یا نیروی انتظامی یا هر نیروی دیگری موظف است که جلویش را بگیرد، اما متأسفانه آن قدر قصور و سهل انگاری کرده ایم که این موارد تا خانه های مان آمده است. به فرمایش حضرت علی (ع)، اگر شما در مرزها نجنگید مجبور می شوید که در خانه ها با آن بجنگید. زمانی که آرام آرام این صورت گرفت و نتوانستیم جلویش را بگیریم و تعارف کردیم و حتی حقوق گرفتیم و نسبت به حقوق مان متعهد نبودیم و مسئولیت گرفتیم تا این کارها را انجام دهیم، اما متأسفانه انجام وظیفه نکردیم؛ امروز این ناهنجاری ها به خانه ها و کوچه های مان رسیده است رییس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب کشور اظهار داشت: کشورها حتی برای دانشگاه های شأن لباس مخصوص دارند و برای ادارات شأن لباس مخصوص اختصاص می دهند. نمایندگانی که از کشورهای مترقی یا اروپا و آمریکا و یا از هر جای دیگر در سازمان ملل هستند و در هیئت هایی به کشورها سفر می کنند، کدامین یک از آنها با شلوار زاپ دار در عموم ظاهر می شوند. اینها ترویج بی بند و باری و ترویج بی حیایی و ترویج به خود مشغولی است که تلاش می کنند در کشورمان گسترش دهند و ما هم متأسفانه در خواب غفلت هستیم و بجای مقابله به عزیزانی همچون نیروی انتظامی و گشت ارشاد بتازیم که وظیفه شأن را انجام می دهد و در مقابل حقوقی که به قول معروف زندگی را به سختی می گذراند و ما به آسانی به آنها تعرض می نماییم و حمله ور می شویم و حتی آنها را زیر ماشین می گیریم. مردم باید نسبت به این مسأله واکنش نشان دهند چونکه آنها فرزندان ما هستند و برای امنیت جامعه و امنیت اخلاقی جامعه تلاش می کنند. به نظرم مردم باید کمک کنند نه آنکه در مقابل گشت ارشاد بایستند.
* خطر بی حجابی به خانه های رسیده و خبر نداریم
وی اضافه کرد: گشت ارشاد همین فرزندان ما هستند که اعمال قانون می کنند؛ قانون شرعی جمهوری اسلامی ایران. همین طور ما چیزی به نام حجاب الزامی نداریم، بلکه حجاب قانونی است؛ قانون جمهوری اسلامی ایران است که بانوان و آقایان باید با حجاب باشند. زمانی که کسی قانون را زیر پا بگذارد، گشت ارشاد یا نیروی انتظامی یا هر نیروی دیگری موظف است که جلویش را بگیرد، اما متأسفانه آن قدر قصور و سهل انگاری کرده ایم که این موارد تا خانه های مان آمده است. به فرمایش حضرت علی (ع)، اگر شما در مرزها نجنگید مجبور می شوید که در خانه ها با آن بجنگید. زمانی که آرام آرام این صورت گرفت و نتوانستیم جلویش را بگیریم و تعارف کردیم و حتی حقوق گرفتیم و نسبت به حقوق مان متعهد نبودیم و مسئولیت گرفتیم تا این کارها را انجام دهیم، اما متأسفانه انجام وظیفه نکردیم؛ امروز این ناهنجاری ها به خانه ها و کوچه های مان رسیده است.
سلیمانی اظهار داشت: امروز باید به این مساله بیندیشیم که خط اختتام بی حجابی ها و بی بند و باری کجاست و تا کجا می خواهند حرکت کنند. اگر اینها را رها نماییم مشخص نیست که شاهد چه اتفاقاتی باشیم. این ها به دنبال آندلس سازی جمهوری اسلامی هستند آن چیزی که در اسپانیا رخ داد، باید از تاریخ عبرت گرفت.
وی افزود: امروز شاهد مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری هستیم و البته همه دنیا با چنین مشکلاتی روبرو هستند اما قرار نیست چون با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می نماییم، با قوانین بجنگیم. برای مثال از چراغ قرمز رد شویم یا چاقو کشی نماییم و حتی پول آب و برق را ندهیم. هر چیزی در جایگاه خودش قانون است و ما نباید هر چیزی را به هم ربط دهیم که متأسفانه ربط دادن همه چیز به اقتصاد و حجاب چندان خوشایند نیست.
رئیس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب کشور اظهار داشت: بسیاری عنوان می کنند که الان همه مشکلات کشور حل شده است که روی حجاب تمرکز کرده ایم؛ باید پاسخ داد که حجاب یک مسأله عیان است. اگر در کشور اختلاس می شود و عنوان می کنند که بجای حجاب سراغ اختلاس گران بروید باید اظهار داشت که یک اختلاس گر در خیابان فریاد نمی زند که من اختلاس گر هستم. اما مسأله حجاب به شکلی است که در خیابان و ملأ عام خودش را عرضه می کند.

وی اضافه کرد: اساساً از حرکت مردمی دختران انقلاب تشکر می کنم، چونکه مردم به صحنه آمده اند و برای مقابله با بی حجابی تلاش می کنند. امیدوار هستم بیش از پیش مردم به صحنه بیایند و این مسئله ای را که بنیان خانواده های ما را از هم می باشد، با کمک همدیگر به سرانجام برسانیم؛ البته بحث دختران انقلاب را با کمپین «من محجبه هستم اما با گشت ارشاد مخالفم» مقایسه نمی کنم چونکه ماهیت آن کمپین کاملاً مشخص بود که از خارج کشور خط گرفته بودند و مشخص بود که پیرو امسال مسیح علی نژاد بودند، برای اینکه هیچ محجبه ای نمی آید بگوید که من محجبه هستم اما کاری به بی حجابی ندارم چون چون طبعاً و فطرتا زمانی که خانمی حجابی را رعایت می کند، دوست ندارد خودرا برای کسی عرضه نماید بلکه دوست دارد همه حجاب داشته باشند.
* همانطور که راننده متخلف مجرم است، بی حجابان هم متخلف اند
سلیمانی افزود: برای مثال رانندگانی که قائل به رعایت قوانین رانندگی هستند، بگویند ما رانندگان خوبی هستیم اما با جریمه های رانندگان مخالفیم. مگر می شود رانندگان قانونمند در مسیری رانندگی کنند که یک سری از رانندگان غیرقانونمند در کنارشان رانندگی می کنند؟ بطور قطع همین رانندگان از تخلفات آن دسته از رانندگان متخلف هم ضرر خواهند کرد؛ بدین سبب مشخص بود کمپین «من محجبه هستم اما با گشت ارشاد مخالفم»، مشخص بود که از بیرون هدایت می شود و حتی دوام نیاورد و برخی از خانم های ما هم در این کمپین بازی خورده بودند.
وی افزود: بحث دختران انقلاب، از جنس کارهای مردمی است و انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز و خصوصاً در صورت توزیع محصولات حجاب با این موکب همکاری ویژه ای داشته باشد.
امیدواریم این اتفاق در زمینه فرهنگی ما بیفتد و انشالله مردم وارد میدان شوند و کمک کنند. این اوضاع به ضرر همه ما هست و تنها خانواده های متدین و محجبه لطمه نمی بینند بلکه ما ایرانیها مردمان عفیف و با غیرتی هستیم و بحث اسلام یک بحث عمومی و ملیت است که در ملیت ما هم بی بندوباری نداریم رییس هیئت مدیره انجمن ملی تولیدکنندگان محصولات حجاب کشور اظهار داشت: به نظر می آید کار دختران انقلاب، کار درستی است اما کافی نیست. کار این دختران به مانند اقدامات ما در اوایل زمان جنگ مشابه است. دورانی که دشمن حمله کرده و خیلی از مناطق اشغال شده بود و ما بصورت گروههای نامنظم به دفاع می پرداختیم. در آن مقطع دشمن فهمید که این سرزمین مدافع دارد و به مرور الباقی مردم به گروه ها پیوستند که مطرح ترین گروه ها، گروه شهید چمران بود. در آن دوران نزدیک به ۴۰ کشور به جمهوری اسلامی ایران حمله کردند و ما یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم؛ امیدواریم که این اتفاق در زمینه فرهنگی ما بیفتد و انشالله مردم وارد میدان شوند و کمک کنند. این اوضاع به ضرر همه ما هست و تنها خانواده های متدین و محجبه لطمه نمی بینند بلکه ما ایرانیها مردمان عفیف و با غیرتی هستیم و بحث اسلام یک بحث عمومی و ملیت است که در ملیت ما هم بی بندوباری نداریم.
* دنیا از برهنگی خسته شده ما به دنبال چه هستیم؟
وی اضافه کرد: اغلب مردم ما دنبال پوشیدگی، دنبال حفظ نوامیس، دنبال خانواده و دنبال حفظ بنیان خانواده هستند. باید این مسئله درست هدایت و رهبری شود؛ انشالله بتوانیم با این مسئله ای از بیرون هدایت می شود، مقابله نماییم. اگر نگاه اجمالی داشته باشیم، متوجه می شویم که دنیا از برهنگی و بی بند و باری خسته شده اند و تلاش می کنند به آن فطرت انسانی برگردند.
سلیمانی اظهار داشت: برای مثال آنها هر روز فرهنگ فرزندآوری را ترویج می دهند و حتی سلبریتی های شأن همچون مسی و رونالدو چند فرزند دارند درحالی که در کشورمان شاهد می باشیم که برخی ها «توله سگ» را جایگزین فرزندآوری کرده اند و بجای فرزندآوری، توله سگ هایی می خرند و آنرا پرورش می دهند و زمانی که از آنها پرسش می نماییم که چرا فرزند نمی آورید، می گویند امیدی به شرایط اقتصادی کشور ندارند. همه اینها نکاتی است که باید به آن فکر نماییم و دغدغه مندان فرهنگی و دانشگاهیان و نخبگان باید به این مسئله دقت داشته باشند و مردم را روشن کنند که گرفتار این اضمحلال فرهنگی، جمعیتی و پاشیدگی حیا و عفت در خانواده های مان نباشیم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای سلیمانی با صد كادو مطرح كرد؛ چیزی به نام حجاب الزامی وجود ندارد بسته هستند Date | 24/08/2022