گابریل لامبر به کتاب فروشی ها رسید

    Home  /  جشن  /  گابریل لامبر به کتاب فروشی ها رسید

گابریل لامبر به کتاب فروشی ها رسید Image

گابریل لامبر به کتاب فروشی ها رسید

نشر افق رمان «گابریل لامبر» نوشته الکساندر دوما را منتشر کرد، این کتاب توسط محمود گودرزی ترجمه شده است.
به گزارش خبرنگار کتاب ایرنا، کتاب گابریل لامبر نوشته الکساندر دوما با ترجمه محمود گودرزی در سال ۱۴۰۰ توسط نشر افق منتشر گردید. در ابتدای این کتاب نوشته شده است، کاغذ این کتاب از جنگلها و منابع کاملا مدیریت شده تهیه شده است. همینطور کتاب توسط الهام نظری ویراستاری شده است. این کتاب در گروه سنی بزرگسال انتشارات افق قرار می گیرد.
راوی فردی محکوم به اعمال شاقه را می بیند اما به یاد نمی آورد او چه نقشی در زندگی اش داشته است.
با وجود کوشش برای پراکنده کردن این افکار، راوی وارد لایه ها و نقطه های پنهان ذهنش می شود. رمان دارای بازگشت به گذشته (فلاش بک ) هایی است که می تواند برای مخاطب جذاب و روشن کننده مسائل باشد. همینطور گاهی راوی نامه هایی را با مخاطب به اشتراک می گذارد که می تواند سرنخ هایی را نمایان کند.
کتاب گابریل لامبر هشتمین شماره از مجموعه افق کلاسیک است.
مجموعه افق کلاسیک تاکنون کتاب های «مرد کوچک»، «کاندید یا خوش باوری»، «مانون لسکو»، «پی یر و ژان»، «شمال و جنوب»، «دل ما»، «مرگ الیویه بکای و داستان های دیگر» و «لوکیس و چند داستان دیگر» با ترجمه گودرزی و ثمین نبی پور را منتشر نموده است.
قسمتی از متن کتاب
همانطور که نیشخند می زد صدایش را پایین آورد: «من بزدلم. از مردن می ترسم. باورتان می شود؟ دکتر، شما که دوئل کردنم را دیده اید، باورتان می شود من از مردن بترسم؟»
«من در نگاه اول به این نتیجه رسیدم که شهامت روحی ندارید، آقا.»
«یعنی چه؟ دکتر، جرئت می کنید این را مقابل خودم بگویید…»
«می گویم شما فقط شجاعت دَموی دارید، شجاعتی که با خون وارد سرتان می شود. آهی کشید، روی مبلی ولو شد و ساکت ماند. بعد از لحظه ای گفتم: «اما شما از من نخواستید بیایم تا درباره شجاعت جسمی یا روحی، دموی یا صفراوی نظریه پردازی کنم، این طور نیست؟ می خواهید با من درباره او حرف بزنید؟»
«بله، بله، حق با شما است، می خواهم درباره او حرف بزنم. او را دیدید، این طور نیست؟»
«بله.»
«خب نظرتان چیست؟»
«به نظرم موجدی شریف است، دختری جوان و پاک است.»
«بله. بااین حال مرا به خاک سیاه خواهد نشاند، چون حاضر نشده توافق کند، درست می گویم؟ حاضر نیست غرامت بگیرد. می خواهد با او ازدواج کنم، وگرنه می رود و همه جا جار می زند که من کیستم و چه کاره ام.»
زندگی اشرافی افراطی باعث ورشکستگی دوما شد
الکساندر دوما نمایشنامه نویس، رمان نویس و خبرنگار توانمند فرانسوی ملقب به سلطان پاریس که یکی از پیشگامان مکتب رمانتیسم (تخیل گرایی پر احساس) است. گریز به تاریخ و وجود رگه هایی از مکتب رئالیسم از خصوصیت های آثار دوما بشمار می رود.
او در ۲۴ژوییه سال ۱۸۰۲ در روستای ویلر کوتره در نزدیکی پاریس متولد شد. نویسندگی برای دوما درآمد زیادی به همراه داشت، «کنت مونت کریستو» «سه تفنگدار» از معروف ترین آثارش اند، اما زندگی اشرافی افراطی باعث ورشکستگی او شد. دوما در ۳۸ سالگی با یک هنرپیشه ازدواج کرد. فرزند او نویسندگی را دنبال کرد و یکی از نویسندگان معروف فرانسه شد. دوما در ۶۸ سالگی در پنجم دسامبر ۱۸۷۰ درگذشت.
منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای گابریل لامبر به کتاب فروشی ها رسید بسته هستند Date | 07/06/2022