اثری حماسی درباره نژادپرستی، کتاب سال آمریکا شد

    Home  /  جشن  /  اثری حماسی درباره نژادپرستی، کتاب سال آمریکا شد

اثری حماسی درباره نژادپرستی، کتاب سال آمریکا شد Image

اثری حماسی درباره نژادپرستی، کتاب سال آمریکا شد

برنده های جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب آمریکا اعلام گردید و رمان «آهنگ های عاشقانه دابلیو.ئی. بی. دیو بویس» که اثری حماسی درباره نژادپرستی، انعطاف پذیری و هویت است، جایزه بهترین اثر داستانی را از رویداد سالانه حلقه ملی منتقدان کتاب دریافت کرد.
به گزارش خبرنگار کتاب ایرنا، جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب آمریکا به صورت آنلاین اعلام گردید و رمان آهنگ های عاشقانه دابلیو. ئی. بی. دیو بویس نوشته آنوره فانون جفرز که اثری حماسی درباره نژادپرستی، انعطاف پذیری و هویت است، جایزه بهترین اثر داستانی را از رویداد سالانه حلقه ملی منتقدان کتاب دریافت کرد.
مجموعه داستان کوتاه با عنوان پس از مهمانی ها نوشته آنتونی ویزنا که به زندگی آمریکایی های کامبوجیایی در کالیفرنیا می پردازد، برنده جایزه بهترین کتاب اول یک نویسنده شد.
مجموعه فرانک: غزل اثر دایان سئوس جایزه بخش شعر را دریافت کرد، ملیسا فبوس برنده جایزه بهترین نقد ادبی برای اثر دخترانگی شد و جرمی آترتون لین برای کتاب چرا ما بیرون رفتیم؟ برنده بهترین اثر خودزندگی نامه شد.
جایزه بهترین کتاب زندگی نامه به ربکا دونر برای کتاب همه سختی های مکرر روزهای ما رسید این داستان روایتی از یک زن آمریکایی در قلب مقاومت آلمان در مقابل هیتلر است.
نخستین جایزه دستاورد تونی موریسون که در سال ۲۰۲۱ و برای قدردانی از نهادهایی که فرهنگ کتاب را شکل داده اند، به بنیاد غار کانم Cave Canem اعطا شد، این مرکز نویسندگانی است که به پرورش حرفه ای شاعران و نویسندگان مشهور سیاهپوست کمک کرده است.
جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب در کنار جوایز ملی کتاب آمریکا و جایزه پولیتزر، از معتبرترین جوایز ادبی در ایالات متحده است.

حلقه ملی منتقدان کتاب که در سال ۱۹۷۴ تأسیس شد، متشکل از بیشتر از ۶۰۰ منتقد ادبی و ویراستار نقد کتاب از سراسر آمریکا است.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای اثری حماسی درباره نژادپرستی، کتاب سال آمریکا شد بسته هستند Date | 19/03/2022