ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند

    Home  /  جشن  /  ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند

ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند Image

ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند

به گزارش صد کادو شرکت ˮفاکسکان تکنولوژیˮ فعالیت کارخانه ای در هند که آیفون اپل را تولید می کرد و به دنبال اعتراضات کارگری تعطیل شده بود را ازسرمی گیرد.

به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، فاکسکان در اطلاعیه ای اعلام نمود این شرکت تایوانی این مجتمع را بعد از آماده سازی خوابگاه ها و بهبود شرایط آنها، به صورت مرحله به مرحله بازگشایی خواهد نمود و سیستمی را به اجرا می گذارد تا مطمئن شوند کارگران می توانند در آینده اعتراضشان را ابراز کنند و اگر لازم باشد این اعتراض به صورت ناشناس خواهد بود.

فاکسکان این کارخانه را که در حومه شهر چنای در جنوب هند قرار دارد، بعد از اینکه اعتراض کارگران به مسمومیت غذایی گسترده به خشونت کشیده شد و حتی در مقطعی از این اعتراضات، یک بزرگراه بزرگ را اواسط دسامبر مسدود کردند، تعطیل کرد. این اتفاق توجهات را به وضعیت کارگران جلب کرد و سبب به جریان افتادن تحقیقات دولت شد. اپل روز دوشنبه اعلام نمود این کارخانه تحت نظارت خواهد بود اما کارگران بازگشت به محل کارشان را با دریافت ضمانت درباره استاندارد بودن وضعیت غذا و محل استراحتشان، آغاز کردند.

برای اپل این مساله منعکس کننده حادثه مشابهی است که یک سال پیش در هند برای شرکت ویسترون صورت گرفت و بدنبال شورش کارگران بر سر دستمزدهای پرداخت نشده، این تولیدکننده آیفون را تحت نظارت قرار داد.

فاکسکان بعد از اعتراضات چنای، متعهد شده که در تیم مدیریت هندی خود و فعالیتهایش اصلاحاتی صورت دهد و دولت تامیل نادو اعلام نمود این شرکت با توسعه مناطق استراحتگاهی، ارتقای تاسیسات نظافت شخصی و فراهم کردن آب شرب موافقت کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فاکسکان که مهم ترین شریک تولیدکننده محصولات اپل است، در گذشته هم مسائل کارگری بخصوص در چین داشته که اغلب گوشیهای آیفون، لپ تاپ ها، تبلت ها و کنسولهای بازی برندهای بزرگ در آنجا تولید می شود. این شرکت تایوانی که بزرگترین کارفرمای خصوصی در چین است، بعد از چندین مورد خودکشی در سال ۲۰۱۰ که شرایط دشوار زندگی و کار صدها هزار مهاجر مشغول به کار در کارخانه های شرکتهای خارجی را منعکس کرد، اصلاحات گسترده ای را در کارخانه هایش به اجرا گذاشت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند بسته هستند Date | 11/01/2022