سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی

    Home  /  جشن  /  سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی

سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی Image

سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی

به گزارش صد کادو دولت هند از تصویب سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری برای شکل دادن به یک اکوسیستم تولید انواع نیمه هادی در این کشور اطلاع داده است.

به گزارش صد کادو به نقل از زد دی نت، ده میلیارد دلار از این رقم به طراحی و راه اندازی یک اکوسیستم ساخت نمایشگر و نیمه هادی اختصاص می یابد و مقرر است شرکت هایی که در هند در این حوزه فعالیت می نمایند تا ۵۰ درصد از بودجه مورد نیاز خویش را در چارچوب کمک مالی از دولت هند دریافت نمایند.
دولت هند در اطلاعیه ای در این حوزه تصریح کرده: ما از نزدیک با دولت های ایالتی همکاری خواهیم کرد تا خوشه های فناوری پیشرفته همراه با زیرساخت های لازم از نظر زمین، آب و برق باکیفیت بالا، خدمات لجستیک و اکوسیستم تحقیقاتی ایجاد شود. از این طریق راه اندازی حداقل دو کارخانه نیمه هادی سبز و دو کارخانه تولید نمایشگر و محصولات مرتبط در کشور ممکن می شود.
حدود ۷.۵ میلیارد دلار از این رقم هم برای ایجاد اکوسیستم ساخت محصولات الکترونیک، سخت افزارهای آی تی، ترویج فعالیتهای مرتبط و غیره هزینه می شود. حدود ۱۳ میلیارد دلار هم مختص راه اندازی اکوسیستم تولید باتری، ماژول های خورشیدی، قطعات خودرو، تجهیزات شبکه ای و غیره خواهد بود.
دولت هند تاکید کرده برنامه تصویب شده، نوآوری را در هند به پیش می برد و ظرفیت های داخلی مورد نیاز را برای تضمین حاکمیت دیجیتال هند بوجود می آورد. همینطور فرصت های شغلی متنوعی از این طریق برای بهره برداری ساکنان هند در دسترس خواهد بود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی بسته هستند Date | 28/12/2021