پیكر پورنگ پورشیرازی تشییع شد؛ خدایا خبرهای تلخ را تمام کن!

    Home  /  جشن  /  پیكر پورنگ پورشیرازی تشییع شد؛ خدایا خبرهای تلخ را تمام کن!

پیكر پورنگ پورشیرازی تشییع شد؛ خدایا خبرهای تلخ را تمام کن! Image

پیكر پورنگ پورشیرازی تشییع شد؛ خدایا خبرهای تلخ را تمام کن!

به گزارش صد کادو آیین تشییع پیکر پورنگ پورشیرازی نوازنده شناخته شده کنترباس روز چهارشنبه نوزدهم آبان ماه از مقابل تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار گردید.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، پیکر مرحوم پورنگ پورشیرازی نوازنده شناخته شده کنترباس و از اعضای قدیمی ارکستر سمفونیک تهران روز چهارشنبه نوزدهم آبان ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شد.
دیگر هیچ اتفاقی اعجاب انگیز نیست
حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در ابتدای این مراسم که با اجرای صادق چراغی برگزار شد، ضمن ابراز تاسف از درگذشت پورنگ پورشیرازی بیان نمود: خدایا دیگر طاقت نداریم و دیگر واژه ای برای ابراز همدردی نمانده است. گویی یک بغض دائمی همراه ما وجود دارد. من از خدا می خواهم این خبرهای تلخ هرچه سریعتر تمام شود. به هر حال پورنگ پورشیرازی همچون هنرمندان شریف و پرارزش موسیقی کشورمان در عرصه نوازندگی بوده است. بنده از زمانی که در هنرستان موسیقی حضور داشتم باور داشتم که او یکی از سرمایه های بزرگ کشورمان در عرصه موسیقی بوده است.
وی اضافه کرد: بیاییم باهم مهربان تر باشیم در روزگاری که هر روز یک خبر تلخ که دیگر شگفت آور نیست به سراغمان می آید. در این روزگار مهربانی بیشتر از هر چیز دیگری مهم می باشد. بیاییم قدر هم دیگر را بدانیم تا دیگر فرصت ها را از دست رفته نبینیم. متاسفانه دیگر دریغ ها مشکلی را حل نمی کند و من امروز برای عرض احترام به روح عزیز پورنگ پورشیرازی در اینجا حضور دارم و از سوی خانه موسیقی سفر این هنرمند نازنین را به همه اعضای خانواده و دوستداران وی در ارکسترها تسلیت می گویم و برای این عزیزان از خداوند طلب صبر دارم که می بایست یک رنج بزرگ را تحمل کنند.
مدیرعامل خانه موسیقی در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: بیاییم از خدا بخواهیم که دیگر شاهد فقدان عزیزانمان بخصوص هنرمندان شریف ایران زمین نباشیم. ما در ایام بسیار سختی حضور داریم و من می بینم که دوستان پورنگ عزیز در این روزها چه قدر در شور و تاب بودند که این مراسم به درستی برگزار گردد.
فوت پورنگ پورشیرازی را یک شوخی می دانم
علی جعفری پویان نوازنده ویولن هم در این مراسم بیان نمود: من امروز فوت پورنگ را یک شوخی می بینیم و فکر می کنم همکاران من هم این اتفاق را باور نمی کنند. بطور حتم همه شما که در این مراسم حضور دارید رابطه خوبی با پورنگ داشتند و او هنرمندی بود که با همه هنرمندان رابطه خوبی داشت و همواره ضمن احترام به نوازنده های پیشکسوت به نوازنده های جوان هم احترام می گذاشت.
وی اضافه کرد: پس از فوت آقای خورشیدفر، پورنگ مسئولیت بزرگی را به عهده گرفت و به خوبی هم از عهده آن بر آمد و من اصلاً فکر نمی کردم که اینقدر زود او را از دست بدهیم. چون که پیدا کردن جانشین برای او واقعاً کار سختی است. امیدوارم همه ما در ادامه راه کنار خانواده او باشیم و تنهایش نگذاریم.
این نوازنده باسابقه ویولن توضیح داد: او از نوازندگان معتبر موسیقی کشورمان بود که در ارکسترها و آلبوم های گوناگونی حضور داشت. او یکی از ستون های ارکسترهای ما بود که وقتی در ارکسترها حضور داشت گویی یک ستون در مجموعه حضور داشت. پورنگ در ارکسترهای ما نماد لبخند بود که این مورد هیچگاه از ذهن ما پاک نمی گردد.
همسر مرحوم پورنگ پورشیرازی هم با قدردانی از حاضران در این مراسم قطعه ادبی را در تجلیل از همسر هنرمندش اجرا کرد.
محمود شالویی، محمد اله یاری، مهدی افضلی، جاوید مجلسی، محسن الهامیان، آرش امینی، بابک چمن آرا، مزدا انصاری، بهزاد عبدی، علی جعفری پویان، علیرضا میرآقا، علی تفرشی، کریم قربانی، آنکیدو دارش، رضا عسگرزاده، احمد صدری، حمیدرضا آداب، بردیا کیارس، مهدی کلانتری، مرضیه مزینانی، مسیح تحویلداری، رضا شایسته، میلاد عمرانلو، محمدرضا صفی، سینا جهان آبادی، مهدی عبدالوهاب، امین غفاری، آرین قیطاسی، پدرام فریوسفی، صابر جعفری، عطا نویدی، صبح افشار، سانوا عندلیبی، فرهاد بادپا، صادق چراغی و جمعی دیگر از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر موسیقی ملی و ارکسترهای دیگر همچون هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
اجرای چند قطعه موسیقایی به رهبری بردیا کیارس و همراهی برخی از نوازندگان مطرح کشورمان همچون پدرام فریوسفی، علی جعفری پویان، تینا جامه گرمی، از بخش های دیگر مراسم بود.
بعد از اجرای برنامه ضمن اقامه نماز میت برای مرحوم پورنگ پورشیرازی توسط حجت الاسلام محمود دعایی پیکر این هنرمند به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای پیكر پورنگ پورشیرازی تشییع شد؛ خدایا خبرهای تلخ را تمام کن! بسته هستند Date | 10/11/2021