ظرف یك ماه آینده؛ جشنواره فیلم شانگهای

    Home  /  جشن  /  ظرف یك ماه آینده؛ جشنواره فیلم شانگهای

ظرف یك ماه آینده؛ جشنواره فیلم شانگهای Image

ظرف یك ماه آینده؛ جشنواره فیلم شانگهای

جشنواره بین المللی فیلم شانگهای اواخر جولای برگزار می گردد.

به گزارش صد کادو به نقل از ورایتی، جشنواره بین المللی فیلم شانگهای برنامه دارد تا اواخر همین ماه یعنی از ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) اجرا شود.
از دیگر رویدادهای صنعت سرگرمی چین می توان به جشنواره تلویزیونی شانگهای و کنفرانس صنعت بازی «چاینا جوی» اشاره نمود که آنها هم مقرر است بزودی برگزار شوند.
برمبنای منابع خبری چینی و ایرانی، این کشور می خواهد با وجود مشاهده شدن بعضی از موارد مبتلا شدن به کرونا در پکن و استان هیبی، رویدادهای سالانه را اجرا نماید.
این در حالی است که سینماهای چین از ماه ژانویه که بسته شدند هنوز باز نشده اند هر چند شایعات حاکی از این است که آنها هم در ماه جولای باردیگر آغاز به کار می کنند.
ماه پیش مقامات گفته بودند که سینماها در مناطق کم خطر از نظر مبتلا شدن به کرونا، می توانند کارشان را باردیگر از سربگیرند و با رعایت مقررات ایمنی آغاز به کار کنند اما هنوز بخشنامه های رسمی محلی که این کار را ممکن کنند تنظیم نشده اند.
جشنواره بین المللی فیلم شانگهای هم هنوز هیچ تایید رسمی درباره بازگشت به کارش ارائه نکرده اما خبر آغاز به کار آن به شکل گسترده توسط نشریه های ملی و مجله دولتی کشور اعلام شده است.
در عین حال خبرگزاری مهر ایران هم چهارشنبه اعلام نمود که این فستیوال از ۱۸ تا ۲۷ (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) جولای انجام می شود. این مطلب در خبری درباره فیلم کاظم ملایی مطرح و بیان شد فیلم سینمایی «گورکن» وی در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شانگهای به نمایش درمی آید.
این در حالی است که پیش تر قرار بود این جشنواره از ۱۳ تا ۲۲ ژوئن اجرا شود اما به سبب اقدامات احتیاطی در مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آن تا زمان نامعلومی به تعویق افتاد.
احتمالا این جشنواره سال جاری بدون میهمانان خارجی اجرا شود چونکه چین با وجود برقراری پروازهای خارجی حدودا ورود همه خارجی ها را ممنوع کرده است.
در سطح جهانی هم برگزاری جشنواره های فیزیکی بسیار نادر است و تنها جشنواره فیلم تایپه در تایوان از ۲۵ ژوئن تا ۱۱ جولای و جشنواره مارسی فرانسه از ۷ تا ۱۳ جولای برنامه برگزاری خویش را اعلام نموده اند.
شانگهای با جمعیتی ۲۴ میلیون نفری هیچگاه از نظر کرونا در فشار شدید قرار نگرفت و به قرنطینه کامل نرفت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای ظرف یك ماه آینده؛ جشنواره فیلم شانگهای بسته هستند Date | 03/07/2020