در گزارش صد كادو مطرح شد؛ دعوت یك تهیه كننده موسیقی از مردم

    Home  /  جشن  /  در گزارش صد كادو مطرح شد؛ دعوت یك تهیه كننده موسیقی از مردم

در گزارش صد كادو مطرح شد؛ دعوت یك تهیه كننده موسیقی از مردم Image

در گزارش صد كادو مطرح شد؛ دعوت یك تهیه كننده موسیقی از مردم

صد كادو: یك تهیه كننده و مدیر تولید حوزه موسیقی با طراحی یك پوستر با عنوان هی نگو مواظبم، ماسك بزن در فضای مجازی از مردم و هنرمندان خواست تا در این روزها نصب ماسك روی صورت را فراموش نكنند.

علی نیکونیا تهیه کننده و مدیرتولید حوزه موسیقی که طی سال های اخیر در مؤسسه صوت «آوای هنر» مشغول به فعالیت است در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طراحی و انتشار پوستر «هی نگو مواظبم، ماسک بزن» توضیح داد: طی روزهای اخیر شاهد اتفاقات ناگواری در زمینه شیوع بیماری کووید ۱۹ بودم که بسیار من را ناراحت کرد. متأسفانه در همین چند روزی که از بالا رفتن آمار این بیماری می گذرد، می دیدم که برخی از نزدیک ترین دوستانم به این بیماری مبتلا شدند. شرایطی که اصلاً باور نمی کردم تا این حد به من نزدیک باشد. وقتی هم از کارشناسان و برخی از دوستان پزشکم درباره راه حال پیش گیری از شیوع این بیماری سوال کردم تمامی آنها بر این باور بودند که زدن ماسک بر صورت تا ۹۰ درصد از شیوع این ویروس جلوگیری می کند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از نکات مهمی که به دنبال همین اظهارنظر دوستان کارشناسم برای من بسیار جالب توجه شد، این بود که من به بعضی از مخاطبانم می گفتم: «ماسک بزن» و آنها در جواب می گفتند: «مواظبم» و این برای من بسیار ناراحت کننده بود که همه با این رویکرد ذهنی کاری می کنند که یا خود ناقل بیماری می شوند و یا از دیگران بیماری را دریافت می کنند در صورتیکه اگر دائم نگویند که مواظبند و اول از ماسک استفاده کنند بطور قطع تا حد زیادی از بیماری جلوگیری می شود. به همین جهت تصمیم گرفتم با کلید واژه «هی نگو مواظبم، ماسک بزن» پوستری را طراحی کنم که بتواند این فرهنگ سازی را در فضای مجازی ایجاد کند و امروز بسیار خوشحالم که فضای طرح مورد توجه قرار گرفته است. حتی شرایط به شکلی شده که برخی از نهادهای بین المللی در حوزه بهداشت با من تماسی داشته اند که در طرح های دیگر همراهشان باشم.

نیکونیا اشاره کرد: از همان ابتدا تابحال هیچ انگیزه ای به جهت اینکه بخواهم از این طرح در جهت اهداف شخصی استفاده کنم نداشتم. برای من مهم این بود که به سهم خود کاری کرده و بی تفاوت نباشم. همه ما ممکنست حالا ناقل بی علامتی برای کرونا باشیم که عموماً هم از این ناقل بودن ناآگاه هستیم. پس همین شرایط منجر به این می شود که در هر معاشرت دیگران را مبتلا نماییم، پس باید ماسک بزنیم که نشان دهیم هم مواظب خودمان و هم مواظب دیگرانیم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در گزارش صد كادو مطرح شد؛ دعوت یك تهیه كننده موسیقی از مردم بسته هستند Date | 02/07/2020