برگزاری فستیوال مستند شفیلد با حضور ۳ فیلم از ایران

    Home  /  جشن  /  برگزاری فستیوال مستند شفیلد با حضور ۳ فیلم از ایران

برگزاری فستیوال مستند شفیلد با حضور ۳ فیلم از ایران Image

برگزاری فستیوال مستند شفیلد با حضور ۳ فیلم از ایران

صد كادو: فستیوال مستند شفیلد كه بعنوان بزرگ ترین رویداد فیلم مستند بریتانیا شناخته می شود، امسال به صورت مجازی و فیزیكی انجام می شود.

به گزارش صد کادو به نقل از ورایتی، «شفیلد داک/ فست» که بزرگ ترین فستیوال مستند بریتانیاست، فیلم های منتخب خود برای سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده که شامل ۱۱۵ عنوان می شود که ۳۱ عنوان از آنها پیش نمایش جهانی خودرا در این جشنواره خواهند داشت.
از جمله فیلم های بریتانیایی که پیش نمایش جهانی خودرا در این فستیوال خواهند داشت می توان از «هنوز اینجا هستیم» ملیسا هرمن، «خانه فیلمساز» مارک آیزکس، «کیت هرینگ: پسر هنر خیابانی» ساخته بن آنتونی، «کینگ راکر» اثر مایکل کامینگز و «خواهرهای با ترانزیستور» ساخته لیسا روونر نام برد.
دیگر پیش نمایش های جهانی شامل فیلم مستند آمریکایی و برزیلی «راحتی مادرت» ساخته آدام گلوب، «جهان» ساخته سم آزبورن و نیکولاس کاپزرا از ایالات متحده و «من و رهبر فرقه» ساخته آتسوشی ساکاهارا از ژاپن اشاره نمود.
از ایران نیز ۳ مستند شامل «خرامان» ساخته آرش اسحاقی، «گالین» به کارگردانی عزت الله پروازه و «هنر زندگی در خطر» به کارگردانی مینا کشاورز محصول مشترک ایران و آلمان، در این جشنواره حضور خواهند داشت.
به خاطر پاندمی کروناویروس، فستیوال امسال تا حدود زیادی آنلاین انجام می شود. این فستیوال که از ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) آغاز می شود، بخش هایی از کارهای خودرا برای بقیه سال هم به صورت فیزیکی در شفیلد و هم به صورت مجازی برنامه ریزی نموده است. فستیوال همین طور می خواهد در اکتبر و نوامبر در سینماهای شفیلد شماری از فیلم ها را آخر هفته ها به نمایش بگذارد.
استعدادهای جدید حدود ۲۰ درصد از کل نامزدهای امسال را می سازند. این افراد شامل ۲۲ فیلمساز می شوند که با اولین پروژه خود در این فستیوال حاضر خواهند بود که همچون آنها می توان به کاتارینا وانسکونسلوس، دیپتی گوپتا و سیجی آووینکا اشاره نمود.
سینتیا گیل مدیر فستیوال اظهار داشت: بحرانی که هم اکنون در آن زندگی می نماییم به این مسأله اشاره دارد، آن هم نه برای اولین بار، که نهادها و ملت ها به صورت سیستمیک شکست خورده اند و نیاز دارند در ظرفیت خود برای احترام گذاشتن به زندگی، آزادی و مراقبت، برابر باشند. این سبب شده ما واضح ببینیم چه چیزی باید تغییر کند و علاقه ارتباط قوی تر بین مان را درک نماییم.
او افزود: این برنامه کمک ما در این راستا است؛ تلاشی جمعی برای مقاومت کردن در مقابل دیدگاه های هژمونیک بر سر سینما و رابطه آن با دنیا و زندگی های مان نشات می گیرد و نمایانگر چند مکالمه است که ما می خواهیم در آینده نزدیک در تمام برنامه ها و فروم های مان آنها را ادامه بدهیم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای برگزاری فستیوال مستند شفیلد با حضور ۳ فیلم از ایران بسته هستند Date | 09/06/2020