سیمای نوروزی زیر ذره بین مهر ؛ دست خالی تلویزیون در روز طبیعت

    Home  /  جشن  /  سیمای نوروزی زیر ذره بین مهر ؛ دست خالی تلویزیون در روز طبیعت

سیمای نوروزی زیر ذره بین مهر ؛ دست خالی تلویزیون در روز طبیعت Image

سیمای نوروزی زیر ذره بین مهر ؛ دست خالی تلویزیون در روز طبیعت

به گزارش صد كادو تلویزیون در روز طبیعت كه مردم به ماندن در خانه ها دعوت شده بودند، برنامه های جذاب و مفرحی نداشت و حتی در قیاس با دیگر ایام نوروز هم یكی از فقیرترین روزها را پشت سر گذاشت.

به گزارش صد كادو به نقل از مهر، هنوز روزهای قرنطینه به انتها نرسیده اما گویی كفگیر تلویزیون دارد به ته دیگ می خورد! برنامه ها به صورت بازپخش روی آنتن می روند و برنامه های جدیدی هم جایگزین نشده است.
روز گذشته ۱۳ فروردین بود. روزی كه با عنوان روز طبیعت شناخته می شود و به سنت هرساله بسیاری این روز را بعنوان «سیزده به در» در بیرون از خانه سر می كنند. در نوروز امسال و باتوجه به شیوع ویروس كرونا اما به نظر می رسید روز سیزدهم مهمترین روزی بود كه تلویزیون می بایست با در نظر گرفتن برنامه های شاد و مفرح و جذاب مخاطب را همچنان برای ماندن در خانه ها اقناع می كرد.
با این حال تنها دلیلی كه مخاطب را به ماندن در منزل در بحران كرونایی این روزها ترغیب كرد نه برنامه های سیما كه توجه مسئولانه به سفارش ها برای سلامت جسمانی و دوری از ویروس شیوع یافته بود.
كنداكتور سیما در روز گذشته برخلاف دیگر ایام نوروز امسال در بخش فیلم های سینمایی هیچ فیلم جذاب داخلی و خارجی نداشت و آن طور كه انتظار می رفت حتی فیلم های روز سینمای ایران هم نتوانستند مانند چند روز قبل تر، سهمی از آنتن این روز داشته باشند.
جالب تر اینكه شب گذشته دو برنامه پرطرفدار سیما در شبكه «نسیم» و شبكه «سه» به صورت بازپخش روی آنتن رفتند!
«دورهمی» كه بدون هیچ توضیحی تكراری از برنامه های قبلی بود و «عصر جدید» با كمی تغییرات و اضافه كردن بخش های «هشتگ عصر جدید» به صورت بازپخش و خلاصه قسمت های پخش شده در نوروز روی آنتن رفت.
شاید اگر این روزها در نظر گرفته شده بود «دورهمی» كه بدون تماشاگر هم ضبط می شود می توانست با برنامه ریزی بهتر میهمانان بیشتری را برای نوروز دعوت كرده و برنامه های بیشتری را ضبط كند تا گرفتار مشكلات دقیقه نودی برای پخش نشود. همانطور كه چند قسمت قبل تر هم برنامه ای را به صورت بازپخش روی آنتن فرستاد.
«عصر جدید» نیز بااینكه وابسته به شركت كنندگانی است كه از شهرستان ها به برنامه می آیند اما شاید با یك برنامه ریزی بهتر می توانست در سه روزی كه یك روز آن گذشت برنامه های «هشتگ عصر جدید» را در این كنداكتور جانمایی كند خصوصاً كه این برنامه ها به صورت همزمان با «پایتخت» روی آنتن رفت و نتوانست دیده شود.
هرچند در مجموع عملكرد صداوسیما در نوروز ۹۹ تا به اینجا عملكرد قابل قبولی بوده است اما روز گذشته و به رغم انتظارات برای همراهی حداكثری این رسانه با فراخوان عمومی برای در خانه ماندن مردم، شبكه های تلویزیون یكی از ضعیف ترین تركیب برنامه های خودرا پیش روی مخاطبان به نمایش گذاشتند!

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای سیمای نوروزی زیر ذره بین مهر ؛ دست خالی تلویزیون در روز طبیعت بسته هستند Date | 02/04/2020