در گزارش صد كادو مطرح شد: طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند

    Home  /  جشن  /  در گزارش صد كادو مطرح شد: طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند

در گزارش صد كادو مطرح شد: طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند Image

در گزارش صد كادو مطرح شد: طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند

به گزارش صد كادو محسن سلیمانی از طریق اندازی كمپین خانه خوبان برای مقابله با بحران كرونا و برگزاری نمایشگاه مجازی پوستر باردیگر ایران اطلاع داد.

محسن سلیمانی مجری كمپین «خانه خوبان» كه با مبحث آگاهی بخشی و مقابله با ویروس كرونا به راه افتاده است، درباره این كمپین به خبرنگار مهر اظهار داشت: كمپین «خانه خوبان» از آغاز سال ۹۸ و همزمان با بحران سیل با هدف كمك به مردم ایران شروع به كار كرد. در ارتباط با سیل در چهار استان لرستان، گرگان، خوزستان و فارس هم هنرمندان طراح گرافیك دور هم جمع شدیم و آثاری با مبحث سیل طراحی شد. این آثار همینطور در نمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته و تمامی مبالغ حاصل از فروش آنها صرف كمك به مردم سیل زده شد.
وی تصریح كرد: بعد از آن، به این فكر افتادیم كمپین «خانه خوبان» را حفظ نماییم تا در مقاطع مختلف و همزمان با بحران های اجتماعی به كمك مردم بیاییم. بحران حال حاضر كشور كه مقابله با كرونا ویروس می باشد هم از این قاعده مستثنی نیست و ما هم از همان روزهای ابتدایی انتشار ویروس، دست به كار شدیم.

سلیمانی درباره انتشار محدود فراخوان نمایشگاه «دوباره ایران» توضیح داد: نمایشگاه پوستر «دوباره ایران» در ادامه مسیر كمپین «خانه خوبان» است كه این دفعه به بحران كرونا می پردازد. از آنجایی كه قصد داشتیم آثاری با كیفیت را جمع آوری نماییم كه احتیاج به داوری نداشته باشند، فراخوانی محدود برای برخی از هنرمندان طراح ارسال كردیم و آنها هم به دعوت ما پاسخ دادند و آثاری را برای ما فرستادند. قصد ما این است كه در بحث كرونا، ایده پردازی های در رابطه با این مورد را مطرح نماییم تا تاثیر مثبت و شگرف در جامعه ایرانی و جهانی با عنایت به این كه برخی پوسترها دوزبانه هم هستند، ایجاد كند.
وی با اشاره به نمایش مجازی این آثار و استفاده همه جانبه از آنها، بیان نمود: برای به نمایش گذاردن این آثار كه اتفاقاً از كیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند، از گالری آنلاین كمك گرفتیم. نمایشگاه مجازی «دوباره ایران» از ۲۵ اسفندماه شروع به كار كرده است و هنرمندانی كه از این بعد، اثر می فرستند، آثارشان به این نمایشگاه اضافه خواهد شد.
این هنرمند طراح در انتها اظهار نمود: امیدوارم برخی سازمان های هنری از این ایده حمایت كنند تا در آینده اكران شهری نمایشگاه «دوباره ایران» را داشته باشیم.
فرزاد ادیبی، حجت مجرد، مهردخت دارابی، وحید حقی، حید بهرامی، اسماعیل برخورداری، الهام خدابنده، فاطمه حیدری، ساره زندوكیلی، زهرا رستمی، محسن سلیمانی، نوید طالبی، حسین عبدی، سما عباسی، داریوش وارث، داریوش مختاری و نسرین وفایی نژاد هنرمندانی هستند كه پوسترهای آنها در نمایشگاه «دوباره ایران» به معرض نمایش گذاشته شده است.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در گزارش صد كادو مطرح شد: طراحان گرافیك هم مقابل كرونا ایستادند بسته هستند Date | 15/03/2020