انتشار فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی

    Home  /  جشن  /  انتشار فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی

انتشار فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی Image

انتشار فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی

صد كادو: فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی با شعار از كرونا امید و آگاهی می سازیم منتشر گردید.
به گزارش صد كادو به نقل از روابط عمومی اولین شادواره جهانی دنیای رنگی، مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری امیدیه، گروه اتوبوس صلح و شادی، خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشان ها (سرای مهر) اولین شادواره جهانی دنیای رنگی را با محوریت «چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس كرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)»، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «كرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «كرونا به ما آموخت كه چشم ها را باید شست» را در نوروز سال ۹۹ برگزار می نماید. متن فراخوان به شرح ذیل است: «به نام حقیقت
نخستین شادواره دنیای رنگیسبك دل چو یاران به منزل رسند
نخسبد كه واماندگان از پسند (سعدی)دگر بار سنگینی پیام هم نوع دوستی بر گرده ی این گیتی گران آمده است و چون بازگشتی در نهایت شتاب اولیه ی تولد این آرمان در ذوق ذهن فریبنده مان میزند؛ آری به راستی كوچك ترین ریگی بر مسیر حركت پر زرق و برق و ژست گونه ی این سامان، واژگونی مهیبی به دنبال دارد؟ آینده پاسخ مان را خواهد داد؛ همگان با ذهنی آشفته و دلی بسته بر امید بر بقای این سازمان بنا شده مان، به نظاره نشسته ایم. با احساسی از جنس باور و تردید… به هر گونه باید مسیر را طی كرد، آزمونی جهان شمول بر ما اجبار شده است كه تا زمان اعلام نتایج باید نشست و علاج ی بر حال و مروری بر راه پیموده از گذشته داشت. علاجی از جنس اراده «عمومی»، حال آنكه می بایست مفهوم اش را از «اراده اكثریت» و «اراده همگان» مشخص كرد؛ اراده اكثریت لزوما اراده عمومی نیست، برای اینكه صرف اكثریت عددی اراده را عمومی نمی گرداند مگر اینكه برای خیر عمومی باشد. تا زمانی كه اراده فردی بر مسائل خصوصی و بقای شخصی توجه دارد، جمع اراده های فردی نمی تواند اراده عمومی را ایجاد كند. پس بر آنیم تا اراده عمومی مبتنی بر خیر عمومی را باری دیگر تمرین نماییم، در خانه بمانیم و بیشتر از نیاز مصرف مان، بر انباشت هیجانی و اكثرا بی فایده اقلام گوناگون اصرار نورزیم، باشد كه شاید سایه رویای بشر دیگر بار دیده شود. محورها:
«چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس كرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)»، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «كرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «كرونا به ما آموخت كه چشم ها را باید شست»شعار شادواره: از كرونا امید و آگاهی می سازیم. برگزاركنندگان: مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری «امیدیه» و «گروه اتوبوس صلح و شادی» با همكاری خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشان ها (سرای مهر)اهداف شادواره: – برقراری فضایی پویا در زمان قرنطینه خود خواسته خانگی
– تلطیف فضای روحی و روانی خانواده ها در سرتاسر نقاط جهان
– نهادینه كردن شادی و امید بخشی در بحران ها
– تثبیت خانواده به عنوان محور فرهنگ سازی
– پیوند ریشه ای كتاب خوانی و اندیشه ورزی با تئاتر و نمایش
– شناسایی و پرورش استعدادها
– روشهای درك و شناخت و احترام به فرهنگهای مختلف همه ملت ها و اقوام جهان
– بكارگیری زبان ها و ابزارهای فرهنگی مختلف جهت تولید محتوی و اندیشهجشنواره در پنج بخش: ۱. موسیقی
۲. پانتومیم
۳. نقاشی
۴. دابسمش
۵. استندآپ كمدیو برای تمامی گروه های سنی: ۱ـ كودكان، ۲. نوجوانان، ۳. جوانان و بزرگسالان ۴. بخش ویژه خلاقیت خانوادهشادواره به صورت رقابتی برگزار می گردد. شرایط ارسال آثار: ۱. آثار متقاضیان دراین پنج بخش می بایست پیش از این در هیچ جشنواره ای شركت نكرده باشد.
۲. نقاشی ها میتواند در ارتباط با عید نوروز هم باشد
۳. مواد و متریال نقاشی آزاد است.
۴. زمان موسیقی فیلم و دابسمش و استند آپ كمدی ۲ دقیقه و به صورت افقی
۵. اجرای همگانی موسیقی ملت ها یا ملی
۶. نقاشی ها را به همراه بادكنك ها، گل های كاغذی و نوارهای رنگی وعروسك های كوچك دست ساز (كودكان كشور های فارسی زبان میتواند نمادهای نوروز مثل حاجی فیروز. عمو نوروز. ننه سرما و خاله گلبهار و… باشد) از پنجره ها، بالكن ها دیوارها، راه پله، درب حیاط و كوچه و یا پشت بام آویزان كنند و این مراسم را در تاریخ ۲۹ اسفند پیش از سال تحویل انجام و عكس و فیلم آنرا ارسال كنید.
۷. فیلم های با تلفن همراه تهیه گردد.آثار (چه ایرانی و چه خارجی) توسط متقاضی به شماره واتس آپ ۰۹۳۶۶۲۱۳۴۲۵ و یا به آدرس پست الكترونیكی Namayesh.khallagh@gmail.com ارسال گردد. توجه ویژه: متقاضیان می بایست ابتدا و آخر فایل نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، شماره ی تماس و شهر خویش را با ذكر حضوردر شادواره رنگی اعلام نمایند. مهلت ارسال فایل های تصویری تا ۳ فروردین است. مكان دبیرخانه: موسسه نمایش خلاق بازی ویادگیری شهرستان امیدیه ۰۹۱۶۹۵۴۶۷۵۴ و سرای مهر طلوع بی نشانها است.۳۳۱۷۰۰۱۶ ساعت كار دبیرخانه ۱۰ تا ۱۸»

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای انتشار فراخوان اولین شادواره دنیای رنگی بسته هستند Date | 15/03/2020