در نامه مومنی شریف به سردار حاجی زاده؛ حوزه هنری برای ثبت فصل درخشان مقاومت ایران اعلام آمادگی كرد

    Home  /  جشن  /  در نامه مومنی شریف به سردار حاجی زاده؛ حوزه هنری برای ثبت فصل درخشان مقاومت ایران اعلام آمادگی كرد

در نامه مومنی شریف به سردار حاجی زاده؛ حوزه هنری برای ثبت فصل درخشان مقاومت ایران اعلام آمادگی كرد Image

در نامه مومنی شریف به سردار حاجی زاده؛ حوزه هنری برای ثبت فصل درخشان مقاومت ایران اعلام آمادگی كرد

به گزارش صد كادو رئیس حوزه هنری در نامه ای به سردار حاجی زاده آمادگی حوزه هنری را برای ثبت، ضبط و تصویرگری فصل درخشان مقاومت ایران اسلامی اعلام نمود.

به گزارش صد كادو به نقل از مهر، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، با نگارش نامه ای به سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجاهدت های وی در آسمان و زمین را، الهام بخش مجاهدت های هنرمندان حق طلب عالم دانست و آمادگی حوزه هنری انقلاب اسلامی و جمعی كثیری از هنرمندان بزرگ كشور را برای ثبت، ضبط و تصویرگری فصل درخشان مقاومت ایران اسلامی اعلام نمود.
مشروح متن این نامه بدین سان است:
«بسم رب الشهداء و الصدیقین
هم رزم سیدالشهدای مقاومت، سردار پرافتخار سپاه اسلام، سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده سرافراز نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سلام و احترام
تاریخ حماسی ایران، تنها تاریخ اسطوره های دست نیافتنی نیست كه در زمانه ای یا افسانه ای كهن، نماد سلحشوری این مرز و بوم بوده اند؛ چون كه فصل زرین انقلاب اسلامی سرشار است از دلیری های جوانمردان رشید و سرداران شهیدی چون سلیمانی ها و تهرانی مقدم ها.
در بزنگاه تاریخی اخیر و در مقابله با جنایت بزرگ آمریكا در به شهادت رساندن مالك اشتر ولایت و سردار آسمانی مقاومت، سپاهیان تاریخ ساز ما، با در هم كوبیدن هیمنه شیطان بزرگ حماسه ای آفریدند كه بی گمان تاریخ مقاومت و تاریخ دنیا را به دو برهه قبل و پس از خود تقسیم می كند. این حماسه سترگ، تنها فرازی از خط پرافتخار ایستادگی و سلحشوری ایثارگرانی همچون جناب عالی و همكاران گمنام تان در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
همواره شاگردان مكتب امام خمینی كبیر، و پیروان راستین راه عاشورای حسینی، مسیر تاریخ را عوض كرده اند و سرنوشت دنیا را بازنوشته اند و تاریخ آینده را هم همانان خواهند نوشت. تاریخی كه خط سرخ عاشورا را تا دروازه سبز ظهور، امتداد خواهد داد و شهیدان عزیز ما را همراه با امام موعودمان بازخواهد آورد.
اینجانب به نمایندگی از هنرمندان حوزه هنری كه همواره افتخار روایت حماسه ها و شكوهمندی های ایران عزیز در نبرد با استكبار را داشته اند و آنرا در آیینه هنر خود به خوبی بازنمایی كرده اند، آمادگی این نهاد انقلابی و میل و اشتیاق جمعی كثیر از هنرمندان بزرگ كشور را برای ثبت و ضبط و تصویرگری این فصل درخشان از مقاومت ایران اسلامی اعلام می كنم.
ضمن گرامیداشت یاد شهیدان عزیز سانحه هوایی اخیر و ابراز همدردی با خانواده محترم آنان، حوادث سال ها و ماه های اخیر نشان داد تاریخ پرحماسه مقاومت از دلاوری های «سپاه پرافتخار قدس» تا دشمن شكنی های «دفاع موشكی ایران» باید هنرمندانه نگاشته و مستند شود تا در بزنگاه های تاریخی آینده، همچون مشعلی، راهنمای آیندگان بوده و هویت و كیان ایران اسلامی را گواه و حافظ باشد.
نوای بیدارگر و قدسی سید شهیدان اهل قلم و خون پاك صدها هنرمند فرزانه در جبهه های عشق و شهادت و شرف و عزت، در روزگار تهاجم بیگانگان بر این مرز و بوم گواهی روشن بر این است كه هنرمندان باشرف و هوشیار ایرانی در هنگامه نبرد، دوشادوش رزمندگان و حافظان نوامیس ملی و دینی این بوم كهن و ستایشگر ستارگان حقیقی انسانیت و شرافت هستند؛ هنرمندانی كه در امتحان ها، آرمان های این مردم عزیز و امینت آنان را به خوشایند بدخواهان و كینه توزان این دیار، نمی فروشند و هنر را ابزار كینه پراكنی و كیسه دوزی نمی انگارند. هنرمندان انقلاب اسلامی، هنرشان را با خون مطهر شهیدانی چون سردار سلیمانی صفا می دهند و در ادای دین به شما سلحشوران، در سنگر فرهنگ به مجاهده برمی خیزند و در گردنه های سخت از میدان نمی گریزند.
سردار رشید سپاه اسلام، مجاهدت های شما در آسمان و زمین، الهام بخش مجاهدت های هنرمندان حق طلب عالم خواهد بود. دعاگو و چشم انتظار فتوحات پیاپی شما و سپاهیان سرافراز اسلام تا فتح نهایی خواهیم بود.
محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی»

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در نامه مومنی شریف به سردار حاجی زاده؛ حوزه هنری برای ثبت فصل درخشان مقاومت ایران اعلام آمادگی كرد بسته هستند Date | 15/01/2020