سهراب سلیمی در گزارش صد كادو: یك سال است در هیأت مدیره های خانه تئاتر نیستم، پله كسی نمی شوم

    Home  /  جشن  /  سهراب سلیمی در گزارش صد كادو: یك سال است در هیأت مدیره های خانه تئاتر نیستم، پله كسی نمی شوم

سهراب سلیمی در گزارش صد كادو: یك سال است در هیأت مدیره های خانه تئاتر نیستم، پله كسی نمی شوم Image

سهراب سلیمی در گزارش صد كادو: یك سال است در هیأت مدیره های خانه تئاتر نیستم، پله كسی نمی شوم

صد كادو: سهراب سلیمی از اعضای باسابقه و فعال خانه تئاتر تاكید كرد كه یك سال است در هیأت مدیره انجمن كارگردانان خانه تئاتر عضو نیست، برای اینكه شعار جای عمل را گرفته است.

سهراب سلیمی كارگردان تئاتر و از اعضای باسابقه خانه تئاتر درباره دلیلهای كناره گیری خود از حضور در هیأت مدیره انجمن كارگردانان این خانه، به خبرنگار مهر اظهار داشت: حدود ۱ سال است كه در هیچ كدام از هیأت مدیره های خانه تئاتر همچون هیأت مدیره انجمن كارگردانان عضو نیستم برای اینكه به این باور رسیدم كه افراد فقط می خواهند خودرا مطرح كنند و بدین جهت بجای عمل، شعار می دهند.
وی تاكید كرد: یك عمر به زعم خودم صادقانه كار كردم و این عملكرد را جزو وظایف صنفی، اخلاقی و كاری خود می دانم ولی افراد برای صعود خود پله می خواهند و من پله كسی نمی شوم. از یكسال پیش كاملاً دورنمای این روند خانه تئاتر را می دیدم.
سلیمی در ادامه سخنان خود اشاره كرد: همه شعار می دهند كه می خواهیم خانه تئاتر را از انزوا و از دست كهنه پرستان دربیاوریم. با شعار نمی توان این كارها را انجام داد بلكه باید به دل كار وارد شد. اینكه اشتباهات و انجام نشدن كارها به گردن دیگری بیاندازیم درست نیست، اینكه دیالوگ برقرار نشود و هر كسی بگوید آن چیزی كه من می گویم درست است، روند نامناسبی است.
این هنرمند تئاتر با اشاره به اینكه از حركت های شعاری خسته شدم، اظهار نمود: باید از كسی كه شعارهای گنده گنده می دهد، ترسید. اینكه گفته می شود خانه تئاتر را متحول می نماییم شعار بزرگی است برای اینكه باید ببینیم در درجه اول می توانیم با خودمان به گفتمان برسیم. در حرف همه می توانیم ادعاهای بزرگ داشته باشیم ولی در عمل باید دید كه قادر به انجام چه كاری هستیم.
وی در انتهای سخنان خود تصریح كرد: ۱۱ سال عمر خودرا برای ساخت و ساز عمارت جدید خانه تئاتر گذاشتم.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای سهراب سلیمی در گزارش صد كادو: یك سال است در هیأت مدیره های خانه تئاتر نیستم، پله كسی نمی شوم بسته هستند Date | 11/06/2019