گزارش باكس آفیس آمریكا؛ فروش ۱۰۵ میلیون دلاری علاءالدین در ۴ روز اول، جینی جادو كرد

    Home  /  جشن  /  گزارش باكس آفیس آمریكا؛ فروش ۱۰۵ میلیون دلاری علاءالدین در ۴ روز اول، جینی جادو كرد

گزارش باكس آفیس آمریكا؛ فروش ۱۰۵ میلیون دلاری علاءالدین در ۴ روز اول، جینی جادو كرد Image

گزارش باكس آفیس آمریكا؛ فروش ۱۰۵ میلیون دلاری علاءالدین در ۴ روز اول، جینی جادو كرد

به گزارش صد كادو فیلم علاءالدین در چهار روز اول اكرانش تنها در آمریكا ۱۰۵ میلیون دلار فروخت.

به گزارش صد كادو به نقل از ورایتی، تعطیلات هفته در آمریكا به مناسبت روز یادبود این آخر هفته ۴ روزه بود و با نمایش و فروش فیلم «علاءالدین» ششمین روز یادبود پرفروش در تاریخ آمریكا رقم خورد. سال ۲۰۰۷ «دزدان دریایی كارائیب: آخر دنیا» با فروش ۱۳۹ میلیون دلاری در ۴ روز ظاهر شده بود.
در عین حال علاءالدین در همین مدت ۱۲۱ میلیون دلار هم با فروش در ۵۶ بازار بین المللی به دست آورد.
در حالی كه پیشبینی می شد این فیلم در بازار داخلی آمریكا در سه روز اول افتتاحیه اش بین ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار فروش كند، این فیلم ۸۶.۱ میلیون دلار فروش كرد.
این فیلم نسخه زنده انیمیشن سال ۱۹۹۲ دیزنی است كه ۵۰۲ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش كرده بود.
در این فیلم كه با بازیگران غیرآمریكایی ساخته شده و تنها ویل اسمیت در نقش جینی آمریكایی است، منا مسعود در نقش علاءالدین بازی كرده است. نائومی اسكات هم بازیگر نقش جاسمین است و مروان كنزاری در نقش جعفر بازی كرده است.
این فیلم را گای ریچی كارگردانی كرده است.
در حالی كه بیشتر آنهایی كه فیلم را تماشا كرده اند از آن لذت برده اند، ۲۲ درصد گفته اند می خواهند فیلم را باردیگر در سینما ببینند.
سال پیش «سولو: یك داستان جنگ ستاره ای» در این تعطیلات ۴ روزه ۱۰۳ میلیون دلار فروخته بود. اما بیشترین آمار مربوط به فروش در تعطیلات روز یادبود مربوط به «سریع و خشمگین ۶» در سال ۲۰۱۳ است كه ۳۱۴ میلیون دلار فروخت.
این هفته دومین فیلم پرفروش «جان ویك: فصل ۳» بود كه با فروش ۳۰.۵ میلیون دلار بعد از افتتاحیه پرفروش ۵۶.۸ میلیون دلاری خود، فروخت و فروشش در آمریكا را به ۱۰۷ میلیون دلار رساند.
«انتقام جویان: آخر بازی» دیگر فیلم دیزنی هم جایگاه سوم را با فروش ۲۲ میلیون دلاری به دست آورد و فروشش را به ۸۰۳ میلیون دلار در بازار داخلی آمریكا رساند.
«پوكمون كارآگاه پیكاچو» محصول برادران وارنر هم جایگاه چهارم را با فروش ۱۷ میلیون دلاری در این تعطیلات به دست آورد تا مجموع فروشش را به ۱۲۰ میلیون دلار برساند.
در سال ۲۰۱۹ بازار فیلم آمریكا تا آخر تعطیلات یادبود ۴.۳۴ میلیارد دلار فروش كرده كه ۱۰ درصد كمتر از سال پیش همین موقع است.
«علاءالدین» سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ در ایام افتتاحیه است كه بعد از فروش ۳۵۷ میلیون دلاری «انتقام جویان: آخر بازی» و «كاپیتان مارول» با فروش ۱۵۳ میلیون دلار قرار می گیرد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای گزارش باكس آفیس آمریكا؛ فروش ۱۰۵ میلیون دلاری علاءالدین در ۴ روز اول، جینی جادو كرد بسته هستند Date | 27/05/2019