تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛ مشهد به قطب دوم تئاتر كشور تبدیل گشته است، به مناسبت ورود آرش

    Home  /  جشن  /  تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛ مشهد به قطب دوم تئاتر كشور تبدیل گشته است، به مناسبت ورود آرش

تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛ مشهد به قطب دوم تئاتر كشور تبدیل گشته است، به مناسبت ورود آرش Image

تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛ مشهد به قطب دوم تئاتر كشور تبدیل گشته است، به مناسبت ورود آرش

صد كادو: كارگردان نمایش ما داریم از این خونه می ریم كه در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد با اشاره به خاصیت های این نمایش، درباره تئاتر مشهد و تبدیل شدن آن به دومین قطب تئاتر كشور سخن گفت.

حسین اكبرپور كارگردان نمایش «ما داریم از این خونه می ریم» كه از شهر مشهد در بخش ایران یك جشنواره تئاتر فجر حضور دارد درباره این اثر به خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایش «ما داریم از این خونه می ریم» نوشته بهزاد آقاجانی است كه اواخر مهرماه در شهر مشهد به صحنه رفت. طبق جدول اعلام شده كه البته بنظر می رسد هنوز نهایی نشده است نمایش ما ۳۰ مهرماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد داشت.
وی درباره تغییراتی كه نمایش نسبت به اجرای جشنواره خواهد داشت، بیان كرد: در اجرای جشنواره تغییرات خاصی نسبت به اجرای عمومی نخواهیم داشت و با همان گروه بازیگران و فرمت اجرا به صحنه خواهیم رفت. این نمایش یك تراژدی اجتماعی است كه به روابط شخصی آدم ها می پردازد و اتفاقی را كه در یك خانه رخ می دهد، مرور می كند.
اكبرپور درباره داستان نمایش توضیح داد: این اثر نمایشی یك ساعت از زندگی افراد یك خانواده را در همان مدت زمان یك ساعت به تصویر می كشد. در حقیقت در «ما داریم از این خونه می ریم» یك ساعت پس از ورود آرش فرزند این خانواده كه پس از ۱۷ سال بازگشته است، به تصویر كشیده می شود.
این كارگردان تئاتر درباره رشد تئاتر در مشهد و حضور آثاری از این شهر در جشنواره تئاتر فجر كه در چند سال قبل مورد توجه قرار گرفته اند، عنوان كرد: تئاتر در شهر مشهد در چندسال اخیر رشد قابل توجهی داشته و طبق آماری كه اعلام شده است بعنوان قطب دوم تئاتر كشور بشمار می رود. همین طور اتفاقات خوبی باز در زمینه جذب مخاطب در مشهد رخ داده است كه سبب شده در طول ۶ ماه نزدیك به ۷۰۰ میلیون تومان گردش مالی در تئاتر داشته باشیم كه رقم بالایی است. این اتفاق به سبب همت و پشتكار هنرمندان تئاتر مشهد رخ داده است.
وی درانتها صحبت هایش درباره گروه بازیگران نمایش اظهار داشت: ندا محمدی، محمد جهان پا، منصور جهانبخش و سپهر ملاحسینی بازیگران این اثر نمایشی هستند كه به جز ملاحسینی كه این نمایش نخستین كار حرفه ای اش بشمار می رود بقیه بازیگران از هنرمندان با سابقه و حرفه ای تئاتر مشهد هستند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تئاتر فجر ۳۷ در آینه مهر؛ مشهد به قطب دوم تئاتر كشور تبدیل گشته است، به مناسبت ورود آرش بسته هستند Date | 09/02/2019