تهران در پادکست روسی زبان با لهجه فارسی

    Home  /  جشن  /  تهران در پادکست روسی زبان با لهجه فارسی

تهران در پادکست روسی زبان با لهجه فارسی Image

تهران در پادکست روسی زبان با لهجه فارسی

صد کادو: قسمت دوم پادکست «با لهجه فارسی» به زبان روسی منتشر گردید.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، قسمت دوم پادکست «با لهجه فارسی» کاری از دانش آموختگان زبان فارسی و ایران شناسی دانشگاه های روسیه با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو منتشر گردید.
هدف از انتشار این پادکست، معرفی شنیداری «ایران» به روس زبان هایی است که آشنایی چندانی با ایران ندارند.
در قسمت دوم این پادکست که به مدت ۴۵ دقیقه تولید شده، تهران پایتخت ایران به شنوندگان معرفی شده است و درباره تاریخ این شهر، مراکز فرهنگی و علمی آن مانند دانشگاه تهران و همچنین، جاذبه های منحصربه فرد آن اطلاعاتی به مخاطبان ارائه می شود.
علاوه بر آن، در این قسمت با روزنامه نگار روس «آیدا سوبولووا» که سفرهای مختلفی به ایران مخصوصاً تهران داشته درباره حال و هوای امروزی این شهر گفت و گو شده است.
در قسمت صفر (معرفی) «با لهجه فارسی» درباره موضوع پادکست های آینده و زمان بارگذاری آنها سخن گفته شده و در قسمت اول که به مدت ۳۵ دقیقه آماده شده، علاوه بر مرور کوتاه تاریخ ایران تا به امروز به تعدادی از جنبه های فرهنگ و زندگی جمعی ایرانیان نیز اشاره ای مختصر شده است.
موسیقی تیتراژ این پادکست بطور اختصاصی توسط گروه سنتی «آیین» در ایران اجرا و ضبط شده است.
پادکست «با لهجه فارسی» را که اول و پانزدهم هر ماه منتشر می شود، می توان از پادگیرهای مختلف مانند یاندکس موزیک، گوگل پادکست و انکور شنید. لینک قسمت دوم این پادکست به نشانیAnchor: https: //anchor.fm/s-persidskim-akcentom/episodes/ep-e1aa091 در دسترس علاقه مندان است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تهران در پادکست روسی زبان با لهجه فارسی بسته هستند Date | 20/12/2021