وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایجاد آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی

    Home  /  جشن  /  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایجاد آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایجاد آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی Image

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایجاد آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی

به گزارش صد کادو آذربایجان غربی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: شهر خوی نگین فرهنگی شهرهای ایران است.
محمدمهدی اسماعیلی امروز ۱۶ آذرماه در دیدار با نماینده خوی و چایپاره در مجلس با اشاره جایگاه تمدنی و فرهنگی و قدمت تاریخی شهر خوی اظهار داشت: خوی خاستگاه علما، عرفا، مفاخر و اندیشمندان و هنرمندان و شخصیت های تراز اول و بین المللی است.
وی با اعلان اینکه کوشش های نماینده مردم خوی برای اعتلای فرهنگ و هنر و اقتصاد و تاریخ خوی ستودنی است، اشاره کرد: در کنار نماینده و مردم و هنرمندان و دلسوزان خوی برای توسعه و اعتلای جایگاه این شهر باارزش تاریخی و فرهنگی هستیم.
وی در پاسخ به درخواست نماینده مردم خوی برای ساخت بارگاه شمس اشاره کرد: با تمامی توان کمک خواهیم کرد که این بارگاهی در شان جایگاه شمس تبریزی و با شکوه هر چه تمامتر راه اندازی شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباب درخواست نماینده برای بهسازی و بازسازی مجتمع فرهنگی اداره ارشاد خوی هم اظهار نمود: این مجتمع برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری هنرمندان و بهره مندی مردم بهسازی و بازسازی خواهد شد.
عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس نیز در این در دیدار اظهار نمود: باتوجه به وجود مقبره شمس و پوریای ولی و تاریخ و تمدن و کهن چندین هزار ساله شهر خوی ضرورت دارد این شهر به مرکز فرهنگی و ارتباطی کشور با سایر کشورها تبدیل گردد.
وی با اعلان اینکه مردم کل کشور و مردم جهان دوست دارند که بارگاه شمس در خوی با زیبایی و شکوه هر چه تمامتر ساخته شود اشاره کرد: درست است که مقبره شمس در خوی است لیکن عرفان و اندیشه شمس در درون قلب های کل مردم جهان جای گرفته و برای ارزش گذاشتن به این عشق بی حد باید زیر ساخت های فرهنگی و گردشگری شهر خوی و مقبره شمس با سرعت هر چه بیشتر ساخته و برای میزبانی مردم جهان آماده باشند.
نماینده مردم خوی و چایپاره با اشاره به کارهای انجام شده برای معرفی شمس اظهار نمود: این اقدامات کافی نیست و باید یک جشنواره ملی و بین المللی در حد نام و شان شمس و مولانا در خوی اجرا شود و خود وزیر ارشاد هم در این جشنواره بین المللی حضور پیدا کند.
نجف زاده با اعلان اینکه شهر خوی و فرهنگ آن را با زیبایی و شکوه هر چه تمامتر می سازیم اشاره کرد: خوی هنرمندان و چهره های نامداری در سراسر کشور و جهان دارد که حاضرند برای توسعه این سرزمین از جان بها پرداخت کنند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ایجاد آرامگاهی در شأن شمس تبریزی در خوی بسته هستند Date | 11/12/2021