در شهر شانتیئی دیده می شود؛ یدو در بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در فرانسه

    Home  /  جشن  /  در شهر شانتیئی دیده می شود؛ یدو در بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در فرانسه

در شهر شانتیئی دیده می شود؛ یدو در بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در فرانسه Image

در شهر شانتیئی دیده می شود؛ یدو در بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در فرانسه

صد کادو: فیلم سینمایی یدو به کارگردانی مهدی جعفری به بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در شانتیئی کشور فرانسه راه پیدا کرد.
به گزارش صد کادو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، فیلم «یدو» با حضور مهدی جعفری در بخش مسابقه جشنواره سینمای ایران در شانتیئی کشور فرانسه به معرض نمایش گذاشته می شود. جشنواره سینمای ایران از ۱۳ تا ۱۶ آبان ۱۴۰۰ (۴ تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱) در ۲ بخش رقابتی و غیررقابتی در شهر شانتیئی کشور فرانسه انجام می شود. داستان «یدو» در ماه های نخست جنگ تحمیلی رخ می دهد. خیلی از خانواده ها مهاجرت می کنند اما مادر یدو تصمیم دیگری می گیرد. او معتقد به ماندن و مبارزه کردن است و هربار بهانه ای جدید برای این تصمیم خود دارد. یدو تلاش دارد تا مادرش را راضی به ترک آبادان کند اما در این میان دلبسته کسی می شود. این فیلم تازه ترین تولید سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در بخش «سودای سیمرغ» سی ونهمین جشنواره فیلم فجر، موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین صدابردار، بهترین صداگذاری، بهترین فیلم برداری و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. «یدو» همین طور پروانه زرین و دیپلم افتخار بخش جایزه سیفژ، پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، پروانه زرین بهترین فیلم بخش بین الملل و دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی را از سی وچهارمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان دریافت کرده است. بر طبق این خبر، از دیگر موفقیت های این اثر که محمدرضا مصباح تهیه کنندگی آنرا بر عهده دارد، دریافت تندیس دهمین جایزه سینمایی ققنوس است. فیلم نامه این اثر برمبنای داستانی واقعی و به قلم مهین عباس زاده و مهدی جعفری خلق شده است. ستاره پسیانی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، اکبر اودود تعدادی از بازیگران این فیلم بلند سینمایی هستند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در شهر شانتیئی دیده می شود؛ یدو در بخش رقابتی جشنواره سینمای ایران در فرانسه بسته هستند Date | 04/11/2021