فیلمی كه جشنواره بنتونویل انتخاب كرد؛ افتتاحیه ای برای پشتیبانی از حقوق مسلمانان در هالیوود

    Home  /  جشن  /  فیلمی كه جشنواره بنتونویل انتخاب كرد؛ افتتاحیه ای برای پشتیبانی از حقوق مسلمانان در هالیوود

فیلمی كه جشنواره بنتونویل انتخاب كرد؛ افتتاحیه ای برای پشتیبانی از حقوق مسلمانان در هالیوود Image

فیلمی كه جشنواره بنتونویل انتخاب كرد؛ افتتاحیه ای برای پشتیبانی از حقوق مسلمانان در هالیوود

فیلمی درباره یک خواننده مسلمان ساخته کارگردان پاکستانی جشنواره بنتونویل ۲۰۲۱ را افتتاح می کند.

به گزارش صد کادو به نقل از هالیوود ریپورتر، «موگول موگلی» فیلمی که بازیگر آسیایی ریز احمد از نویسندگانش بوده و آنرا تهیه کرده برای افتتاحیه جشنواره فیلم بنتونویل که از ۲ تا ۸ آگوست برگزار می گردد برگزیده شد.
این فستیوال که جنا دیویس بنیانگذار آنست توجه به برابری نژادی و جنسیتی را در هدف خود دارد.
این فیلم که ساخته بسام طارق کارگردان جوان و مستقل پاکستانی است درباره یک رپر بریتانیایی- پاکستانی در نیویورک است که با بازی ریز احمد در نقش اصلی تولید شده است.
در این جشنواره از مارلی ماتلن برنده جایزه اسکار با اهدای یک جایزه تجلیل می شود و تازه ترین فیلم وی «کودا» که برنده جایزه ساندنس شده بود و ساخته شیان هدر است، به نمایش درمی آید. لیزا بو بازیگر فیلم «ناپدید شدن خانم وو» نیز دیگر بازیگری است که از این جشنواره جایزه می گیرد.
در جشنواره بنتونویل همین طور سی امین سالگرد ساخته شدن فیلم «تلما و لوییز» گرامی داشته می شود.
امسال هفتمین دوره برگزاری جشنواره بنتونویل مقرر است بصورت تلفیقی از نشست های حضوری و برخی برنامه های مجازی با حضور فیلمسازان اجرا شود.
این جشنواره که از سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرده تلاش دارد تا توجه ها را بیشتر به اقلیت ها جلب نماید.
ریز احمد که بازیگر و خواننده بریتانیایی با اصالت پاکستانی است سال ۲۰۲۰ بازیگر فیلم «آوای متال» نیز بود. وی مدتی پیش کارزاری برای تغییر چهره منفی مسلمانان در فیلم های سینمایی به راه انداخت و اصرار کرد که باید برای مشکل نادیده گرفته شدن مسلمانان و بدجلوه دادن آنها در سینما فکری شود.
وی در مغول موگلی که ایده ساختش به سال ۲۰۱۷ بازمی گردد، در نقش رپری بازی می کند که قبل از شروع تورهای اروپایی خود گرفتار یک بیماری خودایمنی می شود و از فرصت استفاده می نماید و به لندن برمی گردد تا خانواده پاکستانی خودرا ببیند. او باید مدتی در کنار خانواده و پدری که رابطه خوبی با وی ندارد زندگی کند و با بیماری خود کنار بیاید.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای فیلمی كه جشنواره بنتونویل انتخاب كرد؛ افتتاحیه ای برای پشتیبانی از حقوق مسلمانان در هالیوود بسته هستند Date | 30/07/2021